Всеукраїнська наукова конференція «Геноцид — злочин без терміну давності» пройшла 21 квітня в Одесі. Захід був присвячений 103-ій річниці геноциду вірмен в Османській імперії в 1915-1923 роках, а також йшлося про геноцид в цілому: геноцид єврейського народу, здійснений фашистською Німеччиною, геноцид греків в Османській імперії в 1915-1923 роках, голодомор українського народу в 1932-1933 роках. Учасниками Всеукраїнської наукової конференції стали студенти — представники різних національностей, які в тій чи іншій мірі мали змогу відчути на собі тягар такого міжнародного злочину, як геноцид. Звучали доповіді, що розкривають тему з точки зору історіографії, політології та права.

Олександр ХАЧАТУРЯН, секретар Одеської вірменської церкви
Основная цель в том, чтобы это событие — геноцид армян — больше никогда не повторилось. Конференция рассматривает трагедию армянского народа и события, которые были позже. Это геноцид еврейского народа. Мы все, весь мир должен знать об этом, что это было.

Ліліт БЕГЛАРЯН
Уничтожение армян, греков и евреев было выгодно как для Османской империи, так и для фашистской Германии. Как говорили руководители этих государств, разрешая армянский или еврейский вопрос, — разрешается территориальный вопрос, экономический и религиозный. Ведь, например, армяне и греки, представители христианской религии, были неугодны Османской империи. 

Зенфіра АВЕТИСЯН
Возможно то, что не признан геноцид армян всем миром, — как знак свыше, чтобы мы не забыли это преступление. 

День пам’яті жертв геноциду вірмен в Османській імперії відзначається щорічно 24 квітня. Планомірне знищення вірменського населення в Османській Туреччині почалося ще з кінця XIX століття, а 24 квітня, у меморіальну дату в османській столиці Стамбулі були заарештовані і пізніше вбиті понад 800 представників вірменської інтелігенції. Так вірменський народ позбувся більшої частини інтелектуальної еліти. Слідом за цією подією послідувала низка вбивств і виселень майже півтора мільйона етнічних вірмен. Традиційно 24 квітня вірмени і представники інших народів в різних країнах світу, які їм співчувають, — вшановують пам’ять жертв геноциду, який забрав життя близько половини всіх вірмен світу на той період(!). Збереглися лише вірмени Російської імперії, а також вірмени-біженці в третіх країнах. Щороку в цей день, сотні тисяч людей в Єревані піднімаються на меморіальний пагорб і покладають гвоздики і тюльпани до вічного вогню.

Любов БУТКЕВИЧ
В результаті даної конференції буде зроблений електронний збірник, з яким зможе ознайомитися будь-хто. Я вважаю, що в першу чергу повинна ознайомитись молодь, яка не дуже знає про різні аспекти геноциду в світі, — щоб ознайомилась із ним.

Едуард МАРГАРЯН
Я считаю, что, в первую очередь, инструменты воздействия должны быть направлены на молодежь. Ведь если с рождения человек будет знать, что нет разницы между человеком, который исповедует христианство, буддизм или ислам или в зависимости от расовой принадлежности, или других предубеждений. Мы должны знать, что человек, живущий в Украине, Америке или Австралии  — это один и тот же человек.

Комментарии закрыты