Вранці 23 вересня на меморіалі 411-ї батареї учасники різного віку змагалися на толокарах, беговелах, самокатах, триколісних велосипедах, велосипедах зі страхувальними колесами, а також на роликах. Всього у велогонці взяли участь 164 дитини, найменшому — 1 рік і 9 місяців(!) Але юний вік не перепона, аби відчути, що таке справжній гоночний адреналін. Благодійні «Веселі гонки» відбуваються тут не вперше, а зараз на змаганнях ще й майже професійна команда першої в Україні одеської беговелошколи!

Коли, як сказав ведучий, «шоломи» вже зняті, можна й переключитися на цікаві майстер-класи, які підготували викладачі та студенти Одеської національної академії харчових технологій.

Дмитро ІВЧЕНКО, викладач ОНАХТ
У нас один мастер-класс рассчитан на подготовку студентов-автоматчиков — даем маленьким детям задание на создание простейших электроцепей. Они учатся распознавать разные элементы и как изменить направление тока. Второй мастер-класс рассчитан на экологов. Мы показываем детям современное оборудование для анализа состава воды. Ничего сложного, детям нравится и они могут посмотреть, как это на самом деле работает.

На «Веселих гонках» і на Меморіалі героїчної оборони Одеси 411-ї берегової батареї ОНАХТ не гість. Вже 3 роки студенти разом з викладачами, а не рідко й з ректором вишу Богданом Єгоровим завзято допомагають наводити у цій парковій зоні чистоту і порядок.

Віталій СОСЮК, завідуючий Меморіалом героїчної оборони Одеси
Девочкам стараемся легкую работу давать, а мальчики деревья обкапывают, сухие ветки большие выносят. У нас 16,2га территория и каждый день нас посещают 500-800 человек, а в выходные еще больше. И нам нужно поддержать эту территорию для людей. И вот помощь, которую нам оказывает пищевая академия, — я за нее очень благодарен, за то, что они здесь делают.

Показове місце усього меморіалу, на якому відбуваються покладання квітів та інші урочистості на честь героїв-захисників Одеси і тих, хто її звільняв від німецько-фашистських загарбників — така важлива територія під опікою юнаків і дівчат з Одеської національної академії харчових технологій. І для маленьких гонщиків, і для їх батьків, і для усіх відвідувачів молоді одесити зберігають пам’ять і порядок славетної 411-ї берегової батареї.

Віталій СОСЮК, завідуючий Меморіалом героїчної оборони Одеси
Глядя в глаза ребят, когда они уходят отсюда, понимаешь, что день прошел не зря. Это важно для нас, мы рассказывая о тех страшных днях, говорим, что это никогда не должно повториться. И когда у них горят глаза, мы понимаем, что они получили пользу и для здоровья, и узнали что-то, чего не знали или знали недостаточно.

Комментарии закрыты