Дев’ятою єгипетською карою було покарання пітьмою. Єгиптяни перебували у повній темряві, а євреї мали світло. Мідраш каже, що в цьому було 2 дива: надприродна темрява, в якій неможливо було рушити з місця, і велике світло, що розкривало приховане — скарби, укриті в будинках єгиптян.
Велике світло, що розкривало скарби, було потрібне для здійснення обіцяного Всевишнім Аврааму, що «після поневолення євреї вийдуть з великим надбанням». Виходячи з Єгипту, євреї підходили до єгиптян і просили у них дорогоцінні речі. Коли ж єгиптяни казали, що в них немає нічого, євреї відповідали: «А ось, така річ прихована в такому місці». Зрозумівши, що євреї могли би забрати все це під час темряви, але не вчинили так і просять лише тепер, єгиптяни не могли відмовити.
Хасидизм пояснює, що «велике надбання», про яке тут йдеться, це духовні надбання, іскри святості, приховані у скверні Єгипту. Євреї дістали їх звідти. Для того, щоб зрозуміти, де в галуті ховаються іскри святості, потрібне було надприродне світло.
Сьогодні кожен, якщо намагатиметься, може зрозуміти, в яких його діях знаходиться іскра святості, і звернути свої дії до святості. І тоді прийде справжнє та повне позбавлення.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован