Перед виходом з Єгипту Всевишній звернувся до євреїв з проханням піти до їхніх сусідів єгиптян і попросити у них золоті та срібні речі, які євреї винесуть з Єгипту.

Через багато років, коли Олександр Македонський захопив Землю Ізраїлю, єгиптяни прийшли до нього на суд і вимагали від євреїв повернути їм ті золоті та срібні речі.

Мудреці Ізраїлю сумнівалися, що можна відповістИ, і тоді невчена людина на ім’я Гевіга бен Песіса висунув зустрічний позов: нехай єгиптяни спочатку заплатять євреям за багато сотень років безкоштовної рабської праці. Почувши це, єгиптяни відкликали свій позов і ретирувалися.

Хасидизм пояснює, що взяттЯ золотих і срібних речей у єгиптян мало глибокий зміст. Євреї повинні були взяти цінності Єгипту для того, щоб звернути їх на потреби святості: з цього золота і срібла був побудований Мішкан, місце для обіталіща Всевишнього.

Це вірно і сьогодні. Раббі Шнеур Залман з Ляд каже: матеріальність, що в руках у єврея, стає духовністю. Єврей отримує матеріальні речі лише для того, щоб використовувати їх в духовних цілях.

Комментарии закрыты