В історії Йосефа багато снів. Якщо вдуматися, то можна побачити, що сни і їх розгадки ведуть до одного — до приходу євреїв у Єгипет. Йосеф бачить сни і брати ревнують; царедворці бачать сни і Йосеф розгадує їх; фараон бачить сни і Йосеф розгадує їх; Йосеф стає главою Єгипту і рятує братів від голоду. Все це призвело до першого вигнання євреїв, до їх перебування в Єгипті.

Між сном і вигнанням є спільне — неприродність, уві сні складаються небувалі комбінації бувалих вражень і можуть виникнути картини, абсолютно неможливі наяву. А вигнання? Єврей в душі може з’єднатися зі Всевишнім, і в той же час може займатися діяльністю, спрямованою на задоволення власних бажань і пристрастей. Це принципове протиріччя, і з’єднання таких устремлінь неприродно. Воно можливо в вигнанні.

У сну є перевага перед дійсністю — в реальності для того, щоб дійти до мети, потрібно рухатися крок за кроком, а уві сні переміщення з однієї сцени в іншу відбувається моментально. Так і вигнання: його внутрішня природа така, що малої дії буває досить, щоб світ змінився і тьма перетворилася на світло.

Комментарии закрыты