Коли люди вперше побачили райдугу? У главі Ноах йдеться про те, що люди побачили її тільки після потопу. Всевишній показав їм її на знак того, що більше потопу не буде.
Але райдуга — це фізичне, оптичне явище, яке виникає, коли промені сонця певним чином переломлюються у водяних парах в повітрі. Як вона може бути знаком обіцянки Всевишнього? Коментатори говорять, що до потопу в атмосфері не було умов, при яких можна побачити райдугу, а коли вона з’явилася, Всевишній зробив її знаком завіту.
Всесвітній потоп був засобом очищення і виправлення всього світу, що відгукнувся на зіпсованість людини і зіпсувався теж. Ця загальна зіпсованість виражалася і в тому, що різнобарвне відображення сонячних променів в дрібних краплях води було зовсім непомітним в темному і густому повітрі.
Потоп не знищив світ, але очистив його від зла і зіпсованості. Це була немов «тшува» світу. І з того часу світобудова не відгукується на зіпсованість людини, тому що у людини завжди є можливість зробити тшуву. Те, що зіпсовано, можна виправити, в такому світі можна бачити веселку.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован