При уважному читанні глави Тецаве ми помічаємо, що дечого не помічаємо …. Ми не знайдемо в цьому розділі імені Моше. Це єдина глава Тори з такою властивістю з початку книги Шмот і до кінця книги Бемідбар.

Коментатори Тори пов’язують це явище зі словами Моше, сказаними Всевишньому після того, як євреї вчинили гріх золотого тільця. Моше сказав: «Прости їх, а якщо ні — зітри мене з Твоєї книги». Всевишній пробачив євреїв, однак слова праведника мають особливу властивість: навіть якщо їх виконання було чимось зумовлено і умова не виконалась, слова праведника все одно діють. І ось Моше був стертий — не з Тори, а з однієї з її тижневих глав.

Подумайте над словами Моше. Дорожче Тори у нього нічого не було, адже він отримав її від самого Всевишнього. Однак коли євреї виявилися в біді, Моше був згоден зникнути з Тори, аби єврейський народ не зник зі світу. І це ж були євреї, які тільки но вчинили страшний гріх!

Ось що таке любов до євреїв. Любов до кожного, що б він не зробив. Любов без попередніх умов, любов без кордонів, готовність пожертвувати заради іншого найдорожчим, що є в тебе.

Комментарии закрыты