Свиток Естер і тижневу главу Тецаве об’єднує цікава особливість. Головні герої обох текстів в них не згадані. Естер — єдина книга Танаха, в якій не зустрічається ім’я Всевишнього. А глава Тецаве — єдина тижнева глава, крім книги Берешит, де не згадується Моше.
При читанні Книги Естер може здатися, що в ній описані звичайні історичні події, що розвиваються своїм ходом. Але якщо вдуматися, можна побачити: ніщо в історії Естер не було випадковим, хтось направляв хід подій. Ось чому Всевишній не згадується в Книзі Естер: він прихований, невидимий на перший погляд, Його там потрібно знайти.
Причина відсутності імені Моше в тижневій главі Тецаве інша. Воно повинно було там бути, але Моше заступився за євреїв, які згрішили з золотим тільцем: «Прости їх — а якщо ні, зітри і мене з книги Своєї». Євреї були прощені, але слова праведника мають певний вплив, і ім’я Моше було стерто з однієї з тижневих глав. Так Моше вчить, що любов до євреїв, навіть грішників, найважливіша, заради євреїв можна відмовитися навіть від імені в Торі.

Комментарии закрыты