Будемо слухати Тору в цей шабат в синагозі або читати тижневу главу вдома, на цьому тижні почнемо третю частину П’ятикнижжя — Ваікра.

У джерелах часів Мішни і Талмуда сказано, що в минулі часи навчання дитини Торі розпочиналося не з початку, не з книги Берешит, а саме з книги Ваікра, з законів жертвоприношень за гріх, наведених в перших її розділах. Мудреці кажуть: нехай прийдуть чисті діти і вивчають закони чистих жертв. Як же пов’язані діти з жертвоприношеннями?

Слово «корбан», «жертва» — утворено від слова «карєв», «наближати». Кожен, хто приносить жертву за гріх, відновлює глибинний зв’язок із Всевишнім, який він пошкодив своїм гріхом. Коли цей зв’язок актуалізується, він може виправити сам гріх.

Діти ж до бар-міцви, за визначенням, грішити не можуть. До них поняття гріха ще не відноситься, але заповіді і добрі справи вони роблять від усього чистого серця. Їх зв’язок із Всевишнім видно, він завжди актуалізований.

Жертвоприношення очищають людину від гріха, на служінні в Храмі стоїть мир. І «диханням уст дітей, які вивчають Тору, земля тримається».

Комментарии закрыты