До днів від Рош а Шана до Йом кіпур застосовують фразу пророка Йєшаяу: «Шукайте Господа, коли Він дає Себе знайти, і кличте до Нього, коли Він близький». З цих слів не випливає, що бувають часи, коли Всевишній далекий від нас. Вони лише говорять, що є час, коли наш шлях до Нього легший, такі ці дні.
Звертає увагу, що пророк говорить «шукайте, коли Господь дає себе знайти». Люди знаходять щось не тому, що копають землю в цьому місці і наполегливо працюють, і не тому, що саме вони гідні це знайти. Знахідка приходить несподівано. Це правило може бути застосовано до життя і зараз: протягом місяця елул і Рош а Шана аналізуються вчинки, проводиться самозвіт — і можна прийти до висновку, що близькості Бога не спромогтися, що не гідні. Але пророк говорить, що близькість Всевишнього приходить як знахідка: неважливо, чого варті, Всевишній «дає Себе знайти».
З іншого боку, пророк велить «шукати» Господа, прикладати до цього зусилля. Однак протиріччя немає. У дні від Рош а Шана до Йом кіпур Всевишній максимально полегшує шлях до Себе, однак цей шлях потрібно пройти самостійно.

Комментарии закрыты