…Музиканти на новій терасі, багато гостей, сучасна експозиція у нових залах… Одеський муніципальний музей особистих колекцій ім. О.В. Блещунова отримав у подарунок від муніципалітету новий комунікативно-виставковий простір — «Квартиру №6». Місто викупило цю квартиру поряд з приміщеннями музею, і 18 травня, у Міжнародний день музеїв, офіційно подарувало Будинку-музею Блещунова.

Світлана ОСТАПОВА, директор Музею Блещунова
В 1996 году было принято решение о том, чтобы музей расширить, отдать ему весь этот дом. Мы очень радовались тогда. Но наша радость была недолгой, решительных шагов не было сделано. И вот, прошло 20 лет — и было положено начало. Городская администрация выкупила для музея эту квартиру №6.

Такому рішенню Одеської міської ради передувала довга кропітка робота департаменту культури та туризму. Олександр Блещунов, родоначальник одеського альпінізму, колекціонер — 30 років тому подарував Одесі виняткову колекцію разом зі своєю квартирою, в якій по стінах й в шафах розміщені перські килими, мейсенський фарфор, каслінське лиття, золотофонні ікони, загадкові східні сувої… Будинок Блещунова — єдиний такий в Україні музей особистих колекцій, його полюбляють одесити, в ньому забувають про Лувр та Прадо іноземці. І ось, до музею приєдналась «Квартира №6».

Тут дві нові виставкові зали й тераса, в яких, разом з виставками, будуть проходити лекції, тренінги, семінари. Адже сучасний музей — це простір для життя і діалогу! Місто викупило квартиру 2 роки тому, але їй був необхідний відповідний ремонт — тут за справу завзято взялися блещуновці. Для участі в міському проекті «Громадський бюджет» вони створили свій проект про новий комунікативно-виставковий простір «Квартира №6» — й виграли грант від одеситів.

Павло ВУГЕЛЬМАН, заступник Одеського міського голови
Вы голосовали в рамках проекта «Общественный бюджет» и набрали одно из самых больших количеств голосов. Это, действительно, прекрасный проект. Он еще прекрасен и тем, что мы продолжаем традиции известного коллекционера Блещунова, который на протяжении всей своей жизни собирал коллекцию и подарил ее вместе со своей квартирой городской громаде.

Перший проект «Квартири №6» вже відкритий для відвідування і має назву «Я: дзеркало». У виставці представлені автопортрети 30 українських художників, різні за стилістикою: сюрреалізм, відсилання до старих майстрів, шрифтові композиції, абстракції. Будинок Блещунова розрісся, не тільки реліквії, а й сучасний простір товаришують зараз тут один з одним.

Віталій ТОМЧИК, президент БФ «Музеум»
Боделан обещал, Гурвиц обещал, Костусев обещал. А Геннадий Леонидович ничего не обещал, но сделал. То есть «Доверяй делам» — и вот дела. Огромное спасибо! Это подарок и музею, и городу, и всей молодежи.

Зусиллями влади та музейників з’явився новий культурологічний простір — дарунок одеситів рідному місту.

Комментарии закрыты