18 вересня в Одесі стартував 13 Український муніципальний форум, який проводить Асоціація міст України. Цей дискусійний майданчик щороку служить місцем для зустрічей державної влади з органами місцевого самоврядування. Більше 300 глав громад зі всієї України приїхали до Одеси для участі в заході, а відкривали форум віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко і мер Києва, голова Асоціації міст України — Віталій Кличко. На початку заходу прозвучали заяви щодо трагедії у таборі «Вікторія».

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

В первую очередь я и все мы заинтересованы в том чтобы дать ответ на то, как это произошло, точнее причины. Наказать каждого кто не сработал и кто нарушил свои обязанности. Все документы переданы в органы дознания, прокуратуру, полицию, национальную полицию — всем. Почему самые современные технологии и системы не сработали. Кто их отключил или по какой причине они были отключены. Этот вопрос сегодня самый главный для нас для всех. Для одесситов, я думаю для всей Украины.

Обговорення найактуальніших тем, які стосуються органів місцевого самоврядування — для цього і був створений Муніципальний форум. Питання бюджету, субвенцій, вже прийнятої реформи освіти і прийдешньої реформи медицини, підготовки до опалювального сезону і незліченна кількість інших. Однак, найбільше обговорень між управлінцями завжди виникає з приводу фінансового забезпечення.

Віталій Кличко, мер Києва, голова АМУ

Місцеве самоврядування повинно вирішити багато питань місцевого а не державного значення, тому абсолютно неприйнятним для нас є намагання перекласти в проекті держбюджету на 2018 рік фінансування на місцеві бюджети 7 мільярдів гривень соціальних пільг в сфері ЖКГ. Місцеві ради вкотре звертають увагу уряду на недостатність асигнувань, несвоєчасне і не в повному обсязі надходження субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, надання пільг і житлових субсидій. На сьогодні дефіцит коштів місцевих бюджетів на оплату субвенцій становить, хвилинку, 8 мільярдів гривень.

Реформа децентралізації в Україні триває вже три роки, вона є ключовою та веде до зміни системи управління в державі. Але, певні проблеми, виникають через відсутність досвіду у політиків в таких питаннях.

Геннадій Зубко, віце-прем’єр-міністр України

Це дуже непростий процес, тому що досвіду в цьому процесі не мав ніхто — ні органи місцевого самоврядування, ні в тому числі вже другий кабінет Міністрів, який сьогодні проводить цю реформу. Я можу сказати що збільшення місцевих бюджетів ми відчуваємо щорічно. В цьому році за 8 місяців тільки плюс 24 мільярди. Питання чи цього достатньо, я розумію що цього недостатньо.

Також, Геннадій Зубко зазначив що за останні три роки місцевий бюджет значно змінився: з 68 мільярдів в 2014 і до 149 мільярдів у 2016 році. На цей рік, за словами віце-прем’єр-міністра, заплановано 170 мільярдів гривень, але закінчиться 2017 на рівні 185 мільярдів. І саме зустріч з членами Асоціації міст України також може впливати і на прийняття бюджету в 2018 році, і на рішення влади в Києві. До 20 вересня політики з усієї України матимуть можливість заявити про проблеми і виклики, з якими вони стикаються, і спільно обговорити шляхи їх рішень. Адже змін чекають люди по всій Україні — чи живуть вони в селах або у великих містах.

Комментарии закрыты