Рішення про створення незалежної Грузії проголосив демократичний уряд на чолі з Ное Жорданія 26 травня 1918 року. З нагоди 100-річного ювілею в самій країні і в багатьох містах світу відбулись святкові заходи. 25 травня торжество відбулося і в Одесі. Свято розпочалося з чудового виконання грузинським квартетом Гімнів Грузії і України.

Численних гостей на прийом в галерею «Сади Перемоги» запросив консул Грузії Торніке Берекашвілі з дружиною. Серед запрошених — дипломати, керівники владних структур, вищих навчальних закладів, підприємств, діячі культури, журналісти, представники грузинської діаспори.

Натела КОРДЗАЯ, член грузинської діаспори в Одесі
Этот праздник очень важен для Грузии, в первую очередь. Для торжества демократии, которую Грузия всю свою историю пыталась достичь. И вот, первый раз 100 лет тому назад Демократическая Республика Грузия начала свое существование.

Привітавши гостей, Торніке Берекашвілі в своїй промові торкнувся історії і нагадав про те, що засновники незалежної Грузії прийняли конституцію і провели демократичні національні вибори. І хоча Перша Демократична Республіка проіснувала лише близько трьох років, це зіграло важливу роль для наступних поколінь в їх прагненні до незалежності, яку через роки знову отримав грузинський народ. Одеса була демократичним центром для одного з перших грузинських консульств, яке 100 років тому було відкрите саме в нашому місті.

Торніке БЕРЕКАШВІЛІ, консул Республіки Грузія в Одесі
Наши правительства дружат и наши народы очень близки. И сегодняшний день — пример этого. Настроение, конечно же, праздничное. Я поздравляю всех моих соотечественников с этим знаменательным днем. Желаю им счастья и всего наилучшего.

І консул Грузії в Одесі, і заступник одеського міського голови, і очільник Миколаївської області, і мер Херсону, а саме ці три області охоплює консульство в Одесі, — говорили про те, що у Грузії і України багато спільного і в минулому, і в сьогоденні, а ці взаємини необхідно розвивати й зміцнювати.

Павло ВУГЕЛЬМАН, заступник Одеського міського голови
Одесса является партнером Тбилиси и мы хотим стать городами-побратимами с Батуми. Нам очень приятно, что в Одессе грузинская община себя ощущает как дома. В Одессе все свои! И это проявляется в большом количестве проектов. Я думаю, что наши отношения будут только крепнуть изо дня в день.

Грузія ще на початку ІV століття прийняла християнство, стала другою в світі християнською країною і трепетно зберігає свою віру. Привітати грузинів регіону в Одесу приїхав митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим. З благословення митрополита Одеського і Ізмаілького Агафангела братню грузинську діаспору та консула Республіки Грузія в Одесі привітав єпископ Арцизький Віктор.

ВІКТОР, єпископ Арцизький, вікарій Одеської єпархії
Я хотел бы пожелать Вам лично многих благословенных лет жизни. Также хочу передать глубокие слова уважения, почтения от Владыки Агафангела. Наша обитель окормляет грузинскую общину. И скоро, я думаю, она передаст эстафету прекрасному строящемуся грузинскому храму, где каждый сможет помолиться на своем родном языке.

Комментарии закрыты