12 грудня, коли на єврейському календарі настане 25 день місяця Кіслєв, євреї світу почнуть святкувати Хануку. Багато років до свята долучається і єврейська громада Одеси. Це свято відзначається в пам’ять про диво, що сталося в Єрусалимському Храмі більше 2 тисяч років тому. Головний принцип свята — поширення дива, здійсненого Всевишнім. З 12 до 20 грудня в Одесі триватимуть святкування Хануки. На честь запалювання першої свічки свята пройде урочистий захід «ханукальний Дюк», з фаєр-шоу, виступами дітей єврейської школи, Ханукальними частуваннями і живою музикою. Як Одеса готується до свята — дивіться в нашому сюжеті.

Любов Рибалко, кореспондент

В Одесі триває підготовка до свята Хануки. Традиційно у ці дні біля пам’ятника Дюку встановлюється велика хАнукія, а також триває урочиста та розважальна програма, аби якомога більше одеситів дізналися про давніше єврейське свято.

Ханука — веселе свято, під час якого заборонено постити і сумувати. Один з його головних звичаїв — запалення ханукальних світильників, адже світло ханукальної свічки розганяє морок! На згадку про диво кожного святкового вечора в єврейських будинках запалюються по одній свічці. Головна мета свята — «Сповістити про диво». Ханука — єдине свято, яке святкується поза домом і виходить на вулицю!

Болеслав Капулкін, прес-секретар єврейської громади Одеси

«В понедельник вечером будет монтироваться сцена возле Дюка, потому что во вторник, 12 декабря в 4 часа тут начнется торжественное празднование — наступление Хануки, как мы говорим, супер мега Ханука. Мы приглашаем всех одесситов, будет весело, будет празднично, надеемся, что и погода нас не подведет. Ну и кроме того, в воскресенье, 17 декабря в 3 часа на главпочтамте пройдет ханукальная ярмарка развлечений — ханука-сити. Рассчитана и на детей и на взрослых и на всю семью. Мы постарались, чтобы каждый нашел для себя что-то интересное».

Під час святкуваня Хануки особливу увагу приділяють дітям, а отже з 12 по 20 грудня на одеситів чекає багато заходів в різних єврейських організаціях міста. Наприклад, у середу в будівлі дитячого будинку відбудеться свято для малюків «Бейби-ханука», а у четвер — святковий захід для школярів. У п’ятницю та суботу молодіжний клуб Енерджу проведе ханукальний шабатон для молоді Одеси. Також у всі кошерні магазини міста вже завезли ханукальні пончики. Cвяткування Хануки в Одесі розпочнеться вже 12 грудня о 16.00 біля пам’ятника Дюку.

 

 

 

Комментарии закрыты