Першу свічку на ханукії — ритуальному свічнику, встановленому в сигозі Хабад, запалили ввечері 10-го грудня. Так громада разом з усім єврейським світом почала святкувати Хануку — одно з юдейських найважливіших свят.

Ханука — свято свічок, які запалюють на честь дива, що сталося при освяченні єрусалимського Храму в II столітті до нашої ери. Свято триває 8 днів, і кожен вечір належить запалювати кількість свічок відповідно до дня свята — в перший одну, в другій два і так далі. Центральну свічку, яка називається шамаш, запалюють окремо перед початком святкування. Ханука — найулюбленіше дитяче свято, тому в дитячому будинку «Сабріна» громади Хабад теж шумно й весело. Після того, як засвітилась велика перша свічка свята Хануки — діти запалили кожен свою маленьку святкову свічечку.

Ханука — свято чуда, свято світла! На дитячому святі в громаді Хабад вихованці згадували історію, брали участь в ханукальних конкурсах, частували смачні ханукальні пончики та отримували святкові подарунки. Дорослі ж зібралися на урок рабина. Згідно з переказами, коли в 165 році до н.е., після розгрому і вигнання з Храмової гори греко-сирійських військ і їх союзників, Ієуда Маккавей і його воїни очистили Храм від ідолів, вони не змогли знайти чисте масло, яке годилося б для того, щоб запалити менору і освятити Храм.

Є звичаї і традиції, які свято шануються протягом століть, передаються з покоління в покоління. Це те, що робить унікальним народ. Ханука — це саме таке унікальне й любиме свято єврейського календаря.

Комментарии закрыты