У вівторок, 12-го березня, директор департаменту економічного розвитку Одеської міської ради Сергій Тетюхін звітував ЗМІ та громадськості щодо виконання бюджетних програм у 2018 році. Хто відчув на собі дбайливу турботу та підтримку міської влади — дізнаємось прямо зараз.

Сергій ТЕТЮХІН, директор департаменту економічного розвитку ОМР
Повышение квалификации должностных лиц местного самоуправления — профинансировано 9тыс грн; содействие развитию малого и среднего предпринимательства — 409тыс грн; мероприятия по энергосбережению 2млн 479тыс грн; другие мероприятия, связанные с экономической деятельностью — 115млн 946тыс грн.

Не тільки ця велика сума була оприлюднена у звіті департаменту економічного розвитку. Пан Тетюхін розповів і про 20млн евро на придбання нових трамваїв, а також про деякі важливі напрямки, на які спрямовуються кошти.

Сергій ТЕТЮХІН, директор департаменту економічного розвитку ОМР
Город уже начал отработку неких пилотных компенсационных механизмов, когда мы стимулируем предпринимателей заниматься предпринимательской деятельностью, предоставляем предпринимателям возвратную финансовую помощь на беспроцентной основе. И предприниматель, развивая свой бизнес, потом эти суммы возвращает в течении года.

Нагадаємо, що також департамент був в 2018-му році визначений головним розпорядником за трьома програмами: підтримка інвестиційної діяльності в Одесі, міська цільова програма «Теплі кредити» і програма розвитку малого і середнього бізнесу. Було підкреслено, що одним з найпріоритетніших напрямків для інвестування міськрадою був обраний розвиток транспортної інфраструктури, зокрема міського електротранспорту. Тролейбусний парк відновився майже на 60%. Черга за трамваями та за реалізацією нашумілого проекту «Магістральний трамвайний маршрут Північ-Південь».

Сергій ТЕТЮХІН, директор департаменту економічного розвитку ОМР
На сегодняшний день по этому проекту в 2018 году было подтверждено выделение 20млн евро. Эти средства будут использованы для покупки нового подвижного состава трамваев. Мы сейчас находимся на финишной прямой по подписанию этого соглашения.

За словами Сергія Тетюхіна, проект «Магістральний трамвайний маршрут Північ-Південь» включає 2 етапи. На першому — закупівля нового рухомого складу, на другому — оновлення відповідної інфраструктури. На оновлення рухомого складу загальна сума складає 33млн євро, з них 27,5 млн євро — це кредит від європейських банків. Загальний кошторис обох етапів проекту, затверджений кредиторами, становить майже 50млн євро. Місто дофінансовує ще 10млн євро. Також в рамках цього проекту місто зобов’язане оновити Преображенську, де зараз залишилося 2-і проблемні ділянки — Новощіпний ряд і Софіївська. Коли там пройде ремонт, вже новий рухомий склад буде готовий їхати по цих вулицях. А це за планом 16 довгих багатосекційних трамваїв і 21 трамвай короткий. Зазначимо, на найближчій сесії міськради 20 березня буде розглянуто питання про підписання кредитної угоди з Європейським інвестиційним банком про виділення першого кредиту.

Комментарии закрыты