У рамках національної кампанії вимірювання Індексу публічності міст України, яка проходить в Україні з 2014-го року, — в Одесі, як і в усіх інших обласних центрах, був проведений моніторинг публічності міської влади. Цей рівень складається з показників публічності міського голови, виконавчих органів та депутатського корпусу. З даними за 2018-й рік ЗМІ познайомили експерти вимірювання. І факти, що вони навели 2-го жовтня, звучать як невтішні.

Анатолій БОЙКО, голова Одеської обласної організації ВГО «КВУ»
Наш городской совет занимает третью позицию с конца рейтинга. На мой взгляд, ключевая причина состоит в отсутствии реальной политической воли, реального стремления руководства города к тому, чтобы сделать работу Одесского городского совета прозрачной. Делается только то, что обязательно должно делаться по закону, причем делается преимущественно фасадно, без реального содержания.

Ключова мета дослідження — давати органам місцевого самоврядування рекомендації, як можна покращувати рівень своєї публічності. І на підставі цього дослідження формується Індекс публічності міст України. В минулому році відкритість Одеської мерії підвищилася на майже 10% порівняно з 2017-м роком, але все одно залишається досить низькою — на рівні 60%. Через це Одеська міськрада займає всього лише 22-е місце серед 24-х обласних центрів України за рівнем публічності.

Ігор ЛУГОВСЬКИЙ, координатор вимірювання Індексу публічності
Чому стався прогрес на 10%? Тут треба відзначити перехід міської ради на новий веб-сайт. Цей сайт дав більше можливостей в частині оприлюднення інформації.

Але, як наголосив координатор вимірювання Індексу публічності в Одесі, в цілому Одеська міська рада не демонструє значний прогрес. І це стосується двох основних аспектів вимірювання — підзвітності влади, тобто оприлюднення результатів її роботи у доступній для громадськості формі, та, власне, взаємодії з громадою у розробці рішень. І перше, і друге на незадовільному рівні.

Ігор ЛУГОВСЬКИЙ, координатор вимірювання Індексу публічності
Лише 4 міські ради — Одеська, Черкаська, Полтавська і Запорізька — мають низький рівень публічності. Всі інші міські ради мають задовільний рівень публічності. Окрім Івано-Франківської, яка вважається публічним містом згідно цього дослідження.

Значною мірою, за словами голови Одеської обласної організації «Комітету виборців України» Анатолія Бойка, незадовільному рівню публічності Одеси сприяє те, що на сайті міськради відсутня інформація щодо пільг для різних категорій громадян, не оприлюднені відомості з формулами розрахунку тарифів на комунальні послуги, не оприлюднений перелік земельних ділянок, пропонованих для забудови, не оприлюднений перелік розповсюджувачів реклами, які отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами тощо. Відсутність у відкритій формі такої інформації дає привід для корупційних схем. Також Бойко звернув увагу на те, що не всі проекти рішень міськради відомі заздалегідь, а вносяться на сесії з голосу, що може дозволити уникнути своєчасної протидії з боку громадськості у разі неоднозначного рішення.

Комментарии закрыты