На базі музею сучасного мистецтва Одеси, в підвальному приміщенні основної будівлі відкрилась незалежна платформа для взаємодії молодих художників, критиків і дослідників. Раніше протягом п’яти років тут працювала концепт-лабораторія «Артерія» під керівництвом Романа Громова. Такий підхід — давати повну свободу молодим кураторам на базі інституції — себе виправдав, тому було вирішено відкрити експериментальний центр Muzeon для наступного покоління художників»,

 Семен Кантор, директор музею

Музейна бібліотека вже має більш, ніж 700 каталогів та книг з візуального мистецтва, і буде доповнена новими виданнями. Окрім експозицій, Muzeon може трансформуватися у камерний лекторій чи майданчик для експериментальних музичних подій. Вхід до арт-простору буде вільним із можливістю лишити в спеціальному боксі будь-яку суму на підтримку експериментального центру. Середовище для взаємодії молодих художників, критиків і дослідників наступного покоління формує куратор Володимир Чигринець.

Володимир Чигринець, куратор

Експериментальний центр Muzeon почав роботу з виставки скульптора Василя Дмитрика «Індустріальна казка». Випускник Грековки використовує для створення своїх робіт знайдені на території колишнього судноремонтного заводу (СРЗ-2), що біля Дельфінарія, дерев’яні моделі і форми для лиття. В різній мірі художник трансформує ці об’єкти, посилаючись на особистий досвід і культурну пам’ять данного місця.

Василь Дмитрик, скульптор

Глядач вільний обирати свій власний маршрут огляду експозиції. На перехресті шляхів  розташований своєрідний указник напрямку, як в казці: праворуч підеш – графиню зустрінеш, ліворуч підеш – до доктора потрапиш …

 Василь Дмитрик, скульптор

Дійсно, деякі об’єкти відсилають нас до історії, деякі навіть незмінені, просто підвішені чи взяті в рамку, але, завдяки погляду автора, починають перевтілюватись.

 Василь Кузьмич, товариш художника

Виставка скульптора Василя Дмитрика «Індустріальна казка» працюватиме в експериментальному центрі Muzeon до 2 лютого.

Комментарии закрыты