Уже в цьому році в Одесі можуть відкрити перший інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими потребами. 31 травня виконавчий комітет схвалив відповідний проект рішення. Інклюзивний центр буде розташовуватися навпроти дитячого садка №19, в окремій будівлі по вулиці Мечникова, 2а. В середині травня міський голова особисто здійснив робочий виїзд на територію майбутнього закладу. В інклюзивному центрі діти зможуть ходити на заняття до фахівців, які у свою чергу допоможуть кожній дитині адаптуватися до навчального процесу в звичайній школі. Зараз в мерії займаються розробкою проектно-кошторисної документації, а також набирають майбутніх працівників: психологів, логопедів, дефектологів тощо.

Олена Буйневич, директор департаменту освіти та науки ОМР

Поскольку мы говорим об оказании почасовых, временных услуг, это не место для постоянного пребывания детей. Туда родители будут обращаться по потребности и проходить там консультационные услуги, либо услуги образовательного характера. Охват может осуществляться примерно до 2 тысяч детей в неделю. В настоящее время в школах и садах города Одессы около 4 тысяч таких детей. В Приморском районе отдельно…мы же понимаем что их больше. Не все такие детки посещают образовательные учебные заведения, либо сады. Не зависимо от того являются ли они воспитанниками коммунальных учебных учреждений, они смогут пользоваться услугами данного центра.

За словами Олени Буйневич, установу планують відкрити восени цього року. Нагадаємо, що згідно з рішенням Кабінету міністрів, такі інклюзивно-ресурсні центри повинні працювати у всіх обласних центрах країни. В Одесі в майбутньому планують створити по одному центру на кожен район міста.

Комментарии закрыты