Публічний освітній проект «Інтеллектуаріум» вже не вперше запрошує вчених, літераторів, мислителів для того, щоб одесити могли розвиватися в різних сферах. 26 жовтня Одеська бібліотека імені Грушевського прийняла у своїх стінах Тараса Лютого, українського філософа, письменника, колумніста та музиканта. Освітній проєкт «Інтеллектуаріум» відкритий для будь-якого віку і спеціалізації. За задумом організаторів, це повинно бути свого роду джерело для мислячих людей.

 Михайло Козаков, філософ, ОНУ ім. І.І. Мечникова

 

Сьогодні ми говоримо про «Пригоди філософських ідей, мі будемо говорити про літературу, філософію, про книжки які написав Тарас. Буде презентація частини книжок і будемо говорити про актуальні проблеми можливо сучасності українського суспільства, які турбують і які філософ може проговорити сьогодні.  Я гадаю, те  що проект «Інтеллектуаріум» це тей майданчик, який допомагає людям думати, замислюватись над дійсністю в якій вони живуть. 

Мета проєкту — ділитися знаннями фахівців різних областей, щоб розширити доступ до першоджерел. Філософія — це любов до мудрості, каже Тарас Лютий. На зустрічі він познайомив одеситів зі своєю новою книжкою.  Видання «Пригоди філософських ідей Західного світу» охоплює широкий спектр тем: визначні філософи минулого, видатні мислителі сучасності, від зародження філософської думки до множинних концепцій постмодернізму.

 Тарас Лютий, письменник

 

«Це ілюстрована така книжка в якій люди, які можливо не дуже обізнані з філософії, можливо ті молоді люди які щойно почали цікавитися філософією, вивчати філософію, можуть дізнатися якісь історії про біографію філософів.   Якщо ти хочеш генерувати якісь ідеї, тобі не обійтись без якогось філософського підґрунтя, так. А тому для того щоб ну  принаймні формулювати  думки та вміти їх якось риторично оздоблювати.

К-З-к: Як розповідає Інна Голубович, професор факультету історії та філософії Одеського національного університету імені Мечнікова, в рамках проєкту вже були проведені зустрічі з видатним філософом Вахтангом Кебуладзе, письменником Андрієм Бондарем  і на цьому організатори не збираються зупинятись.

 Інна Голубович, зав. кафедри філософії ОНУ  ім. І.І. Мечникова

 

«Ми стараемся как-то пробудить интерес к гуманитарным наукам, к интеллектуальному творчеству, которое является самым главным в нашей жизни, к такому интеллектуальному досугу, который должен полностью перевернуть Одессу и сделать ее другой, наша такая амбиция.

 Автор Тарас Лютий сподівається, що йому вдалося поєднати різні погляди в своїх книгах. І його дослідження — це добра підстава для дискусії.

 

Комментарии закрыты