Знову в Одесі стався конфлікт інтересів.  На цей раз постраждали живописці Одеського відділення Національної спілки художників України, які опинилися за дверима галереї за адресою Катерининська, 18. За приміщення художньої галереї вже довгі роки ведеться судовий розгляд. Хто порушує закон і хто правий в цій ситуації, далі у нашому сюжеті.

7 серпня в інформаційному агенстві «Одеса- медія» пройшла прес — конференція на тему «Художники Одеси в небезпеці — мистецтво під загрозою», де учасники конференції художники та юристи розповіли докладніше про боротьбу за галерею на Катеринінській 18, яка триває з 2007 року.

Сергій Савченко, заслужений художник України

Ми користувалися нашим салоном, він дуже вигідно розташований — в центрі міста, завдяки салону Одеса відома фактично на весь світ , тому що в ньому можна було щось придбати , там була представлена творчість Одеської національної спілки художників України  проводились цікаві виставки і фактично він забезпечував не просто популярність, a діалог в площині, діалог наших художників  з арт-простором і тими шанувальниками і цінувальниками мистецтва. 

Художники кажуть, що на це приміщення хтось «поклав око», і фактично тривають рейдерські дії по захопленню вже не один рік. В 2007 почалась боротьба за місце, два таких захвати спілка художників з депутатами та громадськістю відбила. Але цей процес не закінчується.

Сергій Савченко, заслужений художник України

По рекомендаціям генеральної прокуратури було відкрито кримінальне провадження , по фінансовим махінаціям що зачепили це приміщення , тобто за нашою спиною творилося повне беззаконня , був накладений арешт на це приміщення , щоб не можна було його від нас відчужити, щоб не можна було всякі операції фізичні робити з цим приміщенням, пройшли роки і вже 2017 році почалась серія судових засідань, на яких нам відмовляли визнання цього приміщення. Нас попередив виконавець судовий. що особи які начебто виграли суд, відомі по минулому рейдерському захопленню .

З приводу ситуації, яка відбулась 3 серпня, правоохоронці не розцінюють цю подію як рейдерське захоплення і запропонували сторонам вести дискусію з даного приводу не на об’єкті майнового конфлікту, а в залі судових засідань. Але юрист Спілки художників України так не вважає, тому що окрім  приміщення, у художників відібрали все майно, що було в галереї.

Анатолій Базелюк, юрист Спілки художників України

На сьогоднішній день та теперішній час Одеська організація національної спілки художників України знаходяться в небезпеці і не тільки ця організація художників. a й порушено право власності безпосередньо приватних осіб, я маю на увазі художників. право власності на ті картини які знаходились в художній галереї, a це є власність окремих художників , так от їхня приватна власність порушена . Ким? приватним виконавцем, працівниками поліції

 У свою чергу художники мають намір знову відстояти своє право на приміщення, в якому галерея розташовується з 1947 року.  За словами творців, вони не обмежаться одеськими судовими коридорами і готові стукати в двері всіх столичних відомств.

Комментарии закрыты