З 26 серпня по 30 вересня в нашому місті проходила 5-я Одеська бієнале сучасного мистецтва «Зона турбулентності». До Одеси приїхали понад 100 художників з 32 країн світу. Експозиції цієї масштабної культурної події охоплювали найбільш великі виставкові майданчики міста.  30 вересня в музеї сучасного мистецтва Одеси відбувся підсумковий круглий стіл «Між глядачами і художниками: блиск і реалії українських арт-інстітуцій», в якому взяла участь командна дослідників ПінчукАрт Центру.

5-та Одеська бієнале – одна з найбільш масштабних і значних українських культурних подій останніх років. «Зона турбулентності» продовжила традицію одеських бієнале сучасного мистецтва,  організованих Музеєм сучасного мистецтва з 2008 року. 30 вересня відбулись завершальні заходи цьогорічного форуму. Для участі в підсумковому круглому столі до Одеси прибула команда дослідників ПінчукАрт Центру.

 Семен Кантор, директор Музею сучасного мистецтва

сегодня есть две арт-институции: Пінчук арт центр и музей совр искусства одесси. к сожалению, другие существуют не долго. у нас 10 лет, Пінчук на пару лет больше. и можем подводить итоги

Київські гості презентували проект «Дослідницька платформа: від архіву до виставкової практики». Команда дослідників Pinchukartcentre розповіла про масштабну виставку Паркоммуна. Місце. Співтовариство. Явище. Про історію її створення, архіви сучасного українського мистецтва і про роль одеських художників в короткому, але надзвичайно яскравому житті легендарного київського сквоту на вулиці Паризької комуни.

 Тетяна Кочубинська, куратор національних виставок PinchukArtCentre 

єто сквот, которій существовал на улице Парижской комуні ніне Михайловская. он существовал 4 года.включал большое количество художников. в нем сложидлось новая модель отношений. социальокультурная модель. местов встречи кураторов, критиков

На прикладі реалізації виставкового проекту ПАРТКОМУНА мистецтвознавці з Києва показали як архівне дослідження перетворюється на виставкову практику.

 Тетяна Кочубинська, куратор національних виставок PinchukArtCentre 

задача проекта создать базу современного украинского искусства. есть библиотека. которая доступна —  для всех 1.20…1.41 єто не каталог єто постоянно действующий процесс. мі работаем.над балой данніх чтою сделать онлайн. ми работаем с другими исследователями из разніх регионов Украині.1.58

Вже існує інформація про 30 українських художників. Але ці данні постійно оновлюються.

 Ксенія Малих, куратор, дослідник

для меня как искусствоведа удивительно, что до сих пор не біл собран архив украинского искусства. нельзя рефлексировать новое искусство без осознавания старого. считаю, что инициатива пинчукартцентра основіать исследовательскую платформу єто очень важно.

Тема підсумкового круглого столу охоплювала питання взаємодії художника і глядача в українських реаліях, роль інституцій і можливі вектори розвитку комунікації в полі візуального мистецтва.

 Михайло Рашковецький, куратор бієнале

 все биенале в которіх я біл куратором заканчивались обсуждениемв связи с тем, что присутствуют гости, немногог вішли за рамки конкретно 5 биенеали. и предложили поговорить лб отношении художник-интституция

На думку мистецтвознавця Михайла Рашковецького, такого роду масштабні форуми як бієнеле, повинні спонукати художників висловлюватися, а найкраще вони це можуть зробити своїми проектами. Як приклад такого виступу — виставка успішних одеських художників в руїнах морського музею  «салон отверженних».

 

 

Комментарии закрыты