В художньому музею відбулось відкриття виставки, присвяченої 100-річчю від дня народження Заслуженого художника України Григорія Крижевського. Художник  є визначним представником одеської школи живопису. Він працював у різних жанрах: тематична картина, портрет, натюрморт,  пейзаж.  На виставці, яка має назву «Закоханий у життя», представлено 100 робіт різного періоду і різної тематики.

Визначний представник мистецької живописної культури півдня України – Заслужений художник України Григорій Крижевський народився і здобув художню освіту в Харкові, але саме в Одесі, куди його було призначено директором славетної Грековки, він сформувався, як митець. Його життєлюбність, яка передається легкістю письма, лаконічністю образної мови, насиченим кольором, високо оцінена художньою спільнотою.

 Сергій Седох, в.о. директора музею

 Крижевский –єто то лицо, которое определяло художественную жизнь Одеси середини пришлого века. Он входил в плеяду таких, как Власов, Ацтманчук. Люди послевоенного пери ода, котолріе смогли впитать традиции нашого Юга. И определить развитие художественной жизни на годі вперед

Діапазон творчих вподобань митця був найширшим — це й тематична картина, і натюрморт, пейзаж і портрет. Але найяскравіше талант митця проявився в жанрі пейзажу.

 Світлана Крижевська, донька художника

 ценится своїм мажорним  стилем, легким письмом, пленерностью. Она диши воздухом, солнем. Насищена високой духовностью. Затрагивает дущевніе глубині.отражает лучшие традиции художественной культурі человечества.

 Кількість виставок робіт Григорія Крижевського, які проходили по всьому світові, не злічити. Але в нашому художньому музеї було 4 персональні. І музей володіє великим зібранням творів майстра. З  нагоди сторічного ювілею в трьох виставкових залах представлено 100 картин різних жанрів і всіх періодів творчості: від найраніших 1949 року і до останнього року життя 1992- робота має назву «Останній натюрморт».

 Світлана Крижевська, донька художника

какой там натюрморт – детские рисунки, книжки. Он сохранял чистую душу. Любил мир, людей. Создал галерею портретов современников. В 45 музеях Украині находяться его работі.

 Сергій Седох, в.о. директора музею

 Здесь представлени неформальние работи. Ми знаем, что в тот период художники создавали работи по госзаказу. Здесь собрани работи, которіе писались для семи. Интимность создает теплоту єтой віставки

Твори Заслуженого художника України Григорія Крижевського знаходяться в багатьох галереях і приватних колекціях за кордоном, гідно предстваляючи нашу країну, нашу культуру, нашу духовність.

 

 

 

Комментарии закрыты