З 31 жовтня по 3 листопада країни північно-східної Атлантики, Середземномор’я і прилеглих морів проведуть перевірку своєї готовності до такого стихійного лиха, як цунамі. Навчання під назвою ‘Хвиля 17’ ​​проведуть вже втретє, їх контролюватиме океанографічна комісія ЮНЕСКО. Готовність до цунамі, взаємодія між країнами і попередження трагедії — такі цілі проведення ‘Хвилі’.

Сам термін ‘цунамі’ прийшов з японської мови і дослівно означає ‘велика хвиля в затоці’. Цунамі виникає під час землетрусу в морі або в океані, коли створюються умови для утворення в товщі води потужних хвиль.

Під час навчань ‘Хвиля 17’ ​​будуть змодельовані 4 сценарії стихійного лиха на які країни-учасники, центри попередження цунамі і громадянська оборона повинні будуть оперативно реагувати. Перший сценарій — західно-середземноморський, під час якого відбувається землетрус силою в 7,3 бали в Алжирі та фахівці з Франції покликані вирішувати це завдання.

Далі йде Східно-середземноморський сценарій, за яким в турецькому місті Самандазі відбувається землетрус силою в 7,4 бали. Навчання в яких відбуваються найбільш сильні землетруси, магнітудою в 8 з половиною балів будуть імітувати ситуації: на грецькому острові Закінф і в районі мису Сан-Вінсенте в Португалії.

Під час навчань ‘Хвиля 17’ ​​найбільше уваги приділять захисту цивільного населення і збереження таких об’єктів, як школи та електростанції. Також, буде змодельована ситуація з надання міжнародної допомоги. Всього вчитися реагувати на цунамі будуть 15 країн світу: Кіпр, Данія, Єгипет, Франція, Німеччина, Греція, Італія, Ірландія, Ізраїль, Ліван, Марокко, Португалія, Російська Федерація, Іспанія і Туреччина.

Комментарии закрыты