Один з основних моментів реформи охорони здоров’я — це підписання декларації між пацієнтом і сімейним лікарем. 24 листопада на питання про те, як же підписати декларацію і що вона змінить, в прес-центрі Одесит відповіли головні лікарі центрів первинної медико-санітарної допомоги міста. Як відомо, на даний момент кожен лікар закріплений за певною ділянкою і звернутися населення даної ділянки може тільки до тих медиків, які на цій ділянці працюють. Однак тепер, кожен пацієнт зможе вибрати лікаря, виходячи зі своїх переконань, а не місця проживання.

Тетяна Черненко, головний лікар ЦПМСД №4

Пациент независимо от того где он прописан, зарегистрирован или где он проживает, имеет право на выбор семейного врача. Этот семейный доктор может работать в этом же лечебном заведении где ранее обслуживался пациент, это может быть лечебное учреждение даже другого района. То есть, если пациент ранее наблюдался в Киевском районе, он имеет право, если он доверяет врачу, который работает в Приморском районе, они имеют право заключить между собой данную декларацию. Привязки к месту проживания пациента не будет.

Всього кожен лікар зможе підписати декларацію з 2 тисячами пацієнтів — це допустимий максимум. Також, починаючи з 14 років дитина сама буде в праві вирішувати який медик буде її обслуговувати, а підписати декларацію можна буде вже з 18 років. Відповідно до системи «гроші йдуть за пацієнтом», лікарі будуть зацікавлені в підвищенні своєї кваліфікації і підписання декларацій з великою кількістю пацієнтів. Тому, на даний момент, одеські лікарі проходять додаткові курси підготовки, поповнюється технічна база лікарень.

Тетяна Черненко, головний лікар ЦПМСД №4

У нас центры созданы, кадровый ресурс у нас высококвалифицированный и в полном объеме. Оснащение центров процентов на 70-80 тоже в полном объеме, спасибо нашему городскому голове, который уделяет большое внимание нашей отрасли здравоохранения. Очень большое кол-во оборудования было приобретено в рамках программы «Здоровье» благодаря городскому бюджету.

Для підписання декларації, пацієнт повинен звернутися до того лікаря, якому він довіряє — також при собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код. На даний момент вже 145 тисяч одеситів підписали декларації з сімейними лікарями. Поспішити вибрати сімейного лікаря потрібно до 1 серпня 2018 року. Зазначимо, що підписання декларації — абсолютно безкоштовне.

Комментарии закрыты