За останній рік ціни на майже всі продукти, що є на одеському Новому ринку, виросли на третину. Такий результат візиту до ринку голови Аграрної партії України Віталія Скоцика. Політик зауважив — ситуація тут відображає всі процеси, що відбуваються в сільському господарстві та економіці країни.

Віталій Скоцик, лідер Аграрної партії України

Одеський Новий ринок є індикатором того, що люди можуть купити, і індикатором того, що сьогодні люди продають, що привозять свою продукцію безпосередньо від виробництва. Прикро констатувати, що, якщо ми дивимось на ціни, то фактично на всі продукти, які є на ринку, за останній рік виросли на 30-40%, а деякі ціни зросли і на 50%. І ось тут, у цих рядах, якщо ви згадаєте, декілька років тому стояли ще ряди, по яких люди продавали масло, сметану, м’ясо, багато інших речей. Сьогодні цих рядів немає. Тому що одні виробляють менше, а інші можуть купити менше.

Едуард Хачатрян, президент концерну «Веселка»

Определенная текучесть есть. Но свободных мест у нас, как видите, в мясном корпусе много. Просто потребление продуктов — особенно мяса, рыбы — учитывая их цену, стало меньше.

Як зазначив лідер аграрної партії України, перший крок у подоланні цієї проблеми — підтримати українського виробника в тому, щоб він не продавав сировину за кордон, а виробляв продукти харчування тут, в Україні. Але нові закони не зажди цьому сприяють.

Віталій Скоцик, лідер Аграрної партії України

І ось зараз надзвичайно хвилює людей те, що у цьому році держава має заборонити продавати молоко з домашнього господарства, або забивати тварин в домашньому господарстві. Це призведе ще до більшого падіння виробництва, і меншої покупельної можливості міських жителів. Тому маємо виробляти більше, переробляти в країні, створювати кінцевий продукт тут. Таким чином є просте правило: одне робоче місце на селі створює 12 робочих місць у місті. Тобто люди зможуть заробляти більше, приходити на ринок купляти більше. І у нас дійсно є можливість, щоби знову з’явилися тут ряди.

Василь Калашник, голова обласної організації Аграрної партії

Если серьезно говорить, то, действительно, сегодня сельское хозяйство требует помощи. Необходимо создавать кооперативы, чтобы человек, который здесь стоит, чтоб он мог объединить крестьян в своем селе и реализовать продукцию; чтоб каждый не ехал, а реализовывал тут, на рынке.

Проблема полягає в тому, що змінити цю ситуацію самостійно українські виробники не в змозі — а тому вони потребують захисту своїх прав у Верховній Раді та Кабінеті міністрів.

Віталій Скоцик, лідер Аграрної партії України

Аграрна партія 9 разів за останні два роки виходила на загальнонаціональні страйки. Там, де ми відчували: ось-ось, критична межа, яка приведе до того, що знищить аграрне виробництво, ми змушені були виходити на страйк і приносити думку всього українського народу.

А тому залишається сподіватись, що спільними силами буде побудована країна, в якій безпечно працюватимуть і сільські, і міські жителі.

Комментарии закрыты