Марія Варна, кореспондент

Головний символ Нового Року і Різдва, як відомо кожному, ялинка. Святкове дерево діти і дорослі наряджають по всьому світу. Вічнозелених красунь можна зустріти і в Лондоні, і навіть в Ріо-де-Жанейро, і звісно в Одесі. 

Підготовку до Нового року вже можна побачити на вулицях міста — в кожному районі розташувалися цілі ялинкові базари. Вибір тут представлений на будь-який смак: є і звичні ялинки, і пухнасті сосни, і маленькі збірні деревця. Останні, як розповідають нам продавці, люди люблять найбільше — такі ялинки стоять довго і коштують відносно небагато. В середньому, збірну ялинку можна купити починаючи від 40 і до 250 гривень. За 150-250 гривень можна придбати красуню вищу за півтора метра.

-Нужна ёлка обязательно, куда же Дед Мороз придёт подарки ложить

-А как вам цены в этом году, как-то отличаются? Вы каждый год берете ёлку?

-Каждый год берем. Мне кажется, как в прошлом году, ничего не изменилось.

-А почем? Берете маленькую или большую?

-Среднюю сборную. Очень люблю, потому что долго стоят, 150 в среднем стоят и веночек.

Цього року лісничі Одеської області доцільно взялися за те, щоб забезпечити одеситів ялинками. На даний момент створено понад 144 гектари хвойних плантацій де в спеціальних умовах зростає 364 тисячі дерев. До кінця року, що минає планується реалізувати до 33 тисяч новорічних дерев. Однак, на вулицях міста можна зустріти ялинки, які приїхали і з інших областей України.

-Вот такая веточка — 25 гривен. Ми её привезли из Ивано-Франковска, для одесситов, для гостей.

-Это какая-то ель особенная?

-Это ёлка…смерека, українська смерека. 

-Сборная, очень красивая сборная, складывается из таких веточек мелких. Такая ёлочка стоит 250 гривен. Цены не высокие у нас, в прошлом году вообще низкие. Сейчас всё дорого, а елки не поднялись даже в цене.

Любителям більш великих і струнких дерев, звичайно ж, доведеться заплатити більше. До Нового року залишилося менше двох тижнів, але ціни поки що не злетіли. Так що, варто поквапитися і прийти на святковий базар вчасно.

-Сосенку? Не знаю, потому что она мне понравилась, очень пушистая, красивая. И вообще я её на улице во дворе поставлю. В доме мы уже искусственную ставим. А во дворе она и дольше будет стоять, она вообще красивая, так далеко не пихайте! 

-Цена по большому счёту не отличается. Вот эта огроменная красивейшая сосна — 350 гривен стоит. Поэтому, я считаю что это не дорого. Убираю к апрелю месяцу где-то.

Щоб простояла новорічна красуня довше, потрібно подумати і про температуру в приміщенні — якщо вдома занадто жарко, то дерево швидко осиплеться, а якщо йому не вистачає води — пожовтіє.

-Бажано не в дуже жарких, щоб не біля батареї.

-Я ставлю в ведро с песком и чуть водички влажненькой, она ещё дольше стоит. 

-Мы привыкли когда ёлочка, пихта она дольше стоит, ёлочка осыпается. К сосне…ну я не знаю, мы родом из Беларуси, у нас всегда ёлочки ставили, сосны мы не ставили. Дешевле, в прошлом году мы брали за 600 пихту.

-Вот такую вот?

-Да, вот такую взяли за 600, в этом году цены меньше.

Варто подумати і про те, наскільки легальну прикрасу для будинку ви купуєте. Одеське лісництво попереджає що на кожному дереві повинна бути самоклейна етикетка з індивідуальним номером. Це свідчить про законне походження ялинки. Перевірити код  модна навіть через додаток у смартфоні.

Брати ялинку просто для себе, для батьків, дітей або онуків — разом з цим відомим кожному деревом в будинок приходить новорічний і різдвяний настрій в якому не можна собі відмовити. Так що, знаючи нехитрі правила, і на яку ціну розраховувати, поспішайте на ялинкові базари — щоб Дід Мороз обов’язково знав куди покласти ваші подарунки.

Комментарии закрыты