Жовчнокам’яна хвороба — поширене захворювання при якому в жовчному міхурі або в жовчних протоках утворюються камені. З камінням можна прожити кілька десятків років і навіть не здогадуватися про їх існування. Однак, з часом, камені можуть стати більшими і привести до ряду ускладнень, що потребують оперативного втручання. Сьогодні фахівці впроваджують малоінвазивні методики, в тому числі і ендоскопічні. Лідером по проведенню таких операцій на Півдні України є Лікарня святої Катерини.

Віталій Гуцулюк, лікар-хірург, лікар-ендоскопіст

Данный пациент страдал желчекаменной болезнью на протяжении длительного промежутка времени и самое главное — вовремя не был прооперирован. Что повлекло за собой очень грозные осложнения желчекаменной болезни. Желчь — это очень хорошая питательная среда для микроорганизмов и при нарушении оттоков желчи из желчного пузыря или желчевыводящих протоков, происходит присоединение инфекции. В виду несоответствия сроков оперативного вмешательства и наличия длительной желчекаменной болезни возникло грозное осложнение — миграция камней из просветов желчного пузыря в желчевыводящий проток. 

Камені в жовчному міхурі ускладнюють проток жовчі і часто стають причиною розвитку механічної жовтяниці. У таких випадках ендоскопісти встановлюють у жовчний протік стент, щоб забезпечити відтік рідини. Своєму пацієнтові хірург лікарні Святої Катерини, Віталій Гуцулюк перевіряє чи правильно встановлено цей стент. Подібні малоінвазивні втручання вимагають високого професіоналізму.

Віталій Гуцулюк, лікар-хірург, лікар-ендоскопіст

Проверим наличие этого стента в желчевыводящих протоках с момента установки внутреннего биллиарного стента. И извлечем этот стент для обеспечения физиологического оттока желчи уже в виду того, что проблем с нарушением оттока желчи у данного пациента не должно быть.

Фахівці лікарні Святої Катерини вводять пацієнту контрастну речовину — вона допоможе лікарям упевнитися в хорошій прохідності жовчовивідних протоків. Отримати точні відомості про стан пацієнта під час ускладнення, можна тільки за допомогою обладнання «золотого стандарту».

Віталій Гуцулюк, лікар-хірург, лікар-ендоскопіст

В государственных клиниках, практически в 95%, к сожалению, в связи с минимальным оснащением техническими возможностями не существует рентген-прозрачных операционных столов, которые позволяют вовремя заподозрить и ликвидировать. На этапе осложнения очень сложно работать с пациентом, когда он уже запущенный, когда он находился не в одном медицинском лечебном учреждении. Когда материальные средства, что очень немаловажно, уже находятся на исходе, а проблемы не решены, а только начинаются.

Причиною жовтокам’яної хвороби найчастіше стають нерегулярне харчування, пологи, упор на жирну їжу, куріння, алкоголь і сидячий спосіб життя. У більшості випадків з проблемами жовчного міхура дозволяє впоратися ендоскопічна хірургія — без повторного втручання. Сьогодні Лікарня Святої Катерини використовує весь спектр ендоскопічних малоінвазивних втручань і заслужено може називатися передовим центром Півдня України.

Комментарии закрыты