Простату називають другим серцем чоловіка. І майже як справжнє серце, з віком передміхурова залоза може створювати проблеми. За статистикою, у третини чоловічого населення після 40 років залоза збільшена, а після 50 — у половини чоловіків діагностується аденома передміхурової залози. Це доброякісне новоутворення виникає через вікові гормональні зміни. І може доставляти чоловікам чимало клопоту і неприємних відчуттів. На щастя, сучасна медицина навчилася боротися з цією недугою.

Лікарня Святої Катерини: найсучасніше лікування урологічних захворювань

Збільшення або доброякісна гіперплазія передміхурової залози може ніяк не проявляти себе. Однак у деяких пацієнтів, розростаючись, пухлина пережимає сечовипускальний канал. Це не тільки ускладнює природний процес випорожнення сечового міхура, а й викликає запалення в сечових шляхах. Якщо запустити хворобу і не провести вчасне лікування, людина може навіть померти. Раніше аденому видаляли за допомогою відкритих операцій. Сучасні високотехнологічні методи дозволяють проводити щадні малоінвазивні операції, які не травмують тканини і забезпечують швидке відновлення пацієнта. В Одесі унікальне обладнання для лікування аденоми передміхурової залози є в Лікарні Святої Катерини.

Павло Філіппов, головний лікар Клініки Святої Катерини

Клиника обеспечена высококлассным оборудованием эксперт-класса для выполнения любых эндоскопических и традиционных урологических операций. В нашем распоряжении есть 3 лазера, включая самый современный, так называемый «зеленый» лазер, который применяется для фотоселективной лазерной абляции опухолей мочевого тракта и опухолей предстательной железы. Также у нас есть еще два лазера, используемых для дробления камней.

У 50% чоловіків після 50 років діагностують аденому простати

Хвороби не дотримуються черги.  Цей пацієнт перебував в одній з лікарень — його щойно прооперували і йшов процес реабілітації. І тут — раптове погіршення здоров’я — виникла затримка сечі. Як з’ясувалося, це несподівано і різко проявила себе аденома передміхурової залози. Щоб забезпечити відтік рідини з організму, пацієнту поставили дренажну трубку, з якою він проходив кілька місяців.

Павло Філіппов, головний лікар Клініки Святої Катерини

Сегодня будет проводиться операция больному, который перенес 3 месяца назад нейрохирургическую операцию, тяжелую. У больного возникла задержка мочи, которая была разрешена установкой надлобкового дренажа. Сейчас больной мочится через трубочку.

Отже, лікарям Лікарні Святої Катерини належало виконати операцію, щоб відновити пацієнтові самостійне сечовипускання. Для цього необхідно було видалити пухлину, яка перетискала проток сечового міхура і перешкоджала відтоку рідини.

В эндоскоп виден мочеиспускательный канал… Вот это семенной бугорок, анатомическое образование, которое ограничивает предстательную железу. А вот это собственно предстательная железа. И вот вы видите, как ее доли боковые и вот средняя передавливают мочеиспускательный канал.

Лазер діє вибірково на тканини аденоми на глибину менше 1 мм

Для вирішення таких проблем в передовому світі в даний час застосовується комбінація двох методів: фотоселективної лазерної абляції і біполярної трансуретральної резекції. Пацієнта очікувала одна з найсучасніших в ендоскопічній урології операцій. Використання зеленого лазера для видалення аденоми дозволяло провести маніпуляції практично без втрати крові. І забезпечити короткий процес відновлення.

Павло Філіппов, головний лікар Клініки Святої Катерини

С учетом возможностей современных и возможностей и опыта нашей клиники на это уйдет от 3 до 5 дней.

У Лікарні Святої Катерини лікарі контролюють глибину наркозу

Зазвичай, при подібних операціях проводять реґіонарну — спинномозкову анестезію, без виключення свідомості пацієнта. Однак у пацієнта були протипоказання — тому був обраний загальний наркоз. Щоб забезпечити оптимальну дозу знеболюючих препаратів і звести до мінімуму дискомфорт після наркозу, в Лікарні Святої Катерини тримають під контролем всі життєво важливі показники пацієнта.

Олексій Селіванов, зав. відділенням анестезіології, реанімації та інтенс. терапії

Мы видим все показатели пациента, его объем дыхания, его давление в дыхательных путях, мы можем мониторировать дыхательные газы, у нас есть то, что сейчас говорят, — это, ну, наверное, сейчас вершина, так сказать, анестезиологического мониторинга, у нас есть возможность мониторировать глубину наркоза — это очень важно. И мы имеем возможность работать, учитывая то, что у нас есть газовый мониторинг, мы можем работать с современными газовыми анестетиками, как это делают во всем цивилизованном мире.

Проведена операція дозволила вирішити всі завдання. По-перше, максимально безкровно, якісно і в короткі терміни було виконано видалення тканини аденоми передміхурової залози. По-друге, під час операції у пацієнта був узятий на дослідження гістологічний матеріал. Зрізи тканин пухлини були перевірені в лабораторії, аби виключити немарковані форми раку. І найголовніше — після операції за дуже короткий термін у пацієнта були відновлені життєво важливі функції. В Лікарні Святої Катерини ви можете розраховувати на якісну хірургічну допомогу при будь-яких урологічних захворюваннях.

Комментарии закрыты