Ханука — свято світла, і є дуже багато пов’язаних з цим акцій. Немає жодного міста на карті світу, яке б не чуло, що таке Ханука. І завжди були різні змагальні моменти і призи за те, що люди приймають участь в ханукальних подіях і виставляють свої фото. У клубі EnerJew громади Хабад принципово інший підхід — тут запалюють і несуть світ Хануки, роблячи добрі справи.

Молодіжний клуб Хабаду EnerJew зібрався на передсвяткове засідання перед Ханукой. Всі розділилися на 4 команди й змагалися на краще знання історії та традицій святкування: хто має право запалювати ханукію — дев’ятисвічник? що забороняється робити протягом 8 днів святкування Хануки? ким стали сини Матитьягу? Адже саме вони, 5 синів старійшини Матитьягу, прозвані в народі Маккавеями, керували повстанням і розгромили вшестеро переважаючі сили греків, звільнивши Єрусалим. Саме тоді й знайшли у Єрусалимському Храмі глечик з порцією масла для свічок на один день, але якого вистачило на вісім днів, поки встигли приготувати нове масло. І в цьому чудо. І тому атрибутами Хануки є свічки, жарені на маслі пончики і латкіс або деруни, і, звичайно ж, подарунки. Учасники клубу EnerJew вже не перший рік не тільки отримують, а й дарують ханукальні подарунки самі.

Катерина РОЗІНА, координатор клубу EnerJew-Одеса
Помогаем девочке. Девочка имеет разные сложности с развитием. Она учится со всеми, она очень старается, девочка-боец. Но благодаря этой акции каждый еврейский ребенок в СНГ, поставив хэштег, может помочь ей в сборе средств на комнату с сенсомоторным оборудованием. 

Отже, в соцмережах в групі одеського клубу EnerJew можна допомогти Софійці з Миколаєва. Але не тільки для віддаленої допомоги зібралися дівчата і хлопці.

Катерина РОЗІНА, координатор клубу EnerJew-Одеса
Мы собираем благотворительные наборы разные, берем ханукию и свечи, у нас есть список пенсионеров. К ним мы можем прийти и сделать этот праздник ярче, взяв с собой, конечно, пончики и угостив ими пенсионеров. 

Вікторина, збирання благодійних наборів, створення ханукальних листівок в подарунок літнім людям — це ще не все у програмі на вечір. Після того, як дівчата і хлопці повернуться з роздачі подарунків до Хануки, на них буде чекати смачна вечеря.

Хана БОНДАРЕНКО, координатор клубу EnerJew-Одеса
Принято кушать пончики, которые пожарены в масле, и вообще блюда, которые приготовлены с большим количеством масла. И сейчас мы готовим драники или латкис.

А ми виїжджаємо з молодіжним клубом Хабаду EnerJew у гості з ханукальним набором…

Роман ШВАРЦМАН
— Сегодня я почувствовал, что, действительно, есть еврейство в Одессе, есть праздники такие. До слез я вам всем благодарен, что вы организовали такой праздник. Еще раз спасибо!
— Роман Маркович, а мы хотим с вами станцевать под праздничную песню.
— Давайте!

Вік Романа Марковича — 81 рік. Якщо читати так, як читають євреї, зправа наліво, то йому 18. В Хануку з EnerJew таке можливо!

Комментарии закрыты