Пам’ятний день голодомору  в Україні, припадає на четверту суботу листопада. A напередодні, 22 листопада, в Одеській національній науковій бібліотеці відбулось засідання круглого столу на тему: «Голодомор: історичний, соціально-демографічний та морально-психологічний виміри.»

Як відомо, Голодомор –  акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян. Пам’ятні дні, коли ми згадуємо тяжку трагедію припадають на листопад. За круглим столом в Одесі викладачі та студенти різних ВИШів обговорили історичний, соціально-демографічний та морально-психологічний виміри голодомору.

 Наталя Петрова, доцент історичного факультету ОНУ ім. Мечникова

 Сьогодні ту відбувається круглий стіл, який присвячений дню голодомору історичного, соціально- демографічного та морально-  психологічного виміру. Ця подія є традиційною для Одеської національної наукової бібліотеки вже багато років. Саме в ці дні спільно з ОНУ ім. Мечникова, зокрема історичним факультетом ми проводим такі заходи в форматі година науковців або круглого столу. Цього року це круглий стіл і на якому будуть розглянуті низка питань, в тому числі, зазвичай ми знайомимо тут студентів істориків, яких приводимо, сьогодні тут студенти технікуму ОНАХТ, знайомимо їх з новими поглядами цієї проблематики та з новими дослідженнями.

Слід відзначити, що науковці Одеської наукової бібліотеки зробили вагомий вклад в дослідженні цієї теми, адже з кожним роком тема Голодомору тільки розвивається і відкриваються нові факти. Тому на обговоренні круглого столу було винесено такі питання як національні інтереси України в сфері етнополітики і Голодомор- втрата самобутніх сімейних цінностей; дослідження історіографії наслідків трагічних подій; жіноцтво України в період Голодомору та висвітлення голодоморів в українській художній літературі й інформаційному просторі.

Комментарии закрыты