Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО все ще залишається нездійсненною мрією для історичного центру Одеси. Однак, поки скульптури авторства французьких та італійських архітекторів очікують на свій зоряний час реставрації, іспанські фахівці не перестають переконувати в тому, що за центр перлини біля моря потрібно боротися.

26 жовтня Професори Політеху Валенсії приїхали на архітектурно-будівельну виставку на Морвокзалі і змогли нагадати одеситам про те, як важливо берегти Одесу, яку створювали архітектори Боффо і Торічеллі. Про наше місто іспанці з Політехнічного університету Валенсії знають не мало, адже студенти вишу, під керівництвом професорів Луїса Палмера і Педро Сабінеса робили дипломні проекти на прикладах історичних будинків саме Одеси. Звичайно ж, хто, як не іспанські колеги зможуть підказати — якою буде подальша доля історичного центру, чи потрібно боротися за минулу архітектурну велич, або поступитися будівлям 21 століття?

Луїс Пальмеро, професор Політехнічного Університету Валенсії

Щоразу, зустрічаючись і розмовляючи щодо ЮНЕСКО, я брав участь у конференції по Одесі. Ми бачимо, архітектура Одеси дуже і дуже красива, тут вкрай важлива історична частина. Нам звичайно потрібно йти вперед і дивитися за новою сучасною архітектурою, але не можна забувати про стару. Звичайно ми повинні її зберігати. В Одесі представлені роботи дуже багатьох італійських архітекторів, проте є дуже багато організаційних питань.

Вже багато років точаться розмови про те, чому Одеса досі не входить до списку всесвітньої спадщини організації ЮНЕСКО. Однак, поки цього не сталося, іспанці ведуть постійну роботу зі студентами з Одеської будівельно-архітектурної академії — з тими людьми, які сильніше за інших повинні боротися за історичний центр Одеси.

Надія Єксарєва, проф. кафедри архітектурних конструкцій ОДАБА

И ежегодно проводится выставка по результатам исследований. Она очень большая — там до 70-80 плашетов совместных работ с итальянскими коллегами, с российскими коллегами, испанцами. И в феврале этого года мы как раз участвовали и там был представлен доклад по поводу критериев ЮНЕСКО, то что вы спрашивали по поводу вступления Одессы. Как раз говорили о нашем городе, там был итальянский профессор и интересная дискуссия. Луис Пальмеро является фундатором конгресса по теме повторное использование архитектурного наследия. И это очень важно, мы видели доклады на этой конференции от Нью-Йорка, Лиссабона, Марселя, с Марселем мы тоже очень плотно сотрудничаем.

У будь-якому випадку, поки долю Одеси вирішують європейські архітектори, одеситам теж варто пам’ятати про те, що старовинні будинки, які ми бачимо в центрі міста — не вічні і їх доля залежить від того, як їх береже кожен житель нашого міста.

Комментарии закрыты