Музей сучасного мистецтва Одеси представляє масштабну виставку робіт із колекції Євгена Деменка «Кольоровий архів».  Зібрання  колекціонера і дослідника Євгена Деменка є різнобічним архівом, в якому переважають роботи одеситів і художників, так чи інакше пов’язаних з Одесою. На виставці представлені твори футуриста Давида Бурлюка, авангардиста Олега Соколова, південноросійська школа живопису, блок художників-нонконформістів і одеська концептуальна група. Також колекцію доповнюють  сучасні автори Олександр Ройтбурд, Ігор Гусєв, Олександра Кадзевич, Стас Жалобнюк та інші. Окремим акцентом експозиції є роботи різних авторів в жанрі ню. Частина виставки присвячена документальним свідченням про життя і творчість Давида Бурлюка і Олега Соколова. Виставка відкрита до 4 серпня.

Колекція -з латинського collestio систематизоване зібрання предметів, що об’єднані за якоюсь конкретною ознакою, мають внутрішню цілісність та належать одному власнику.  Збирають різні предмети, що мають наукову, історичну, художню цінність. Серед відомих одеських колекцій живопису та графіки, на думку мистецтвознавців, одним  із наймолодших є зібрання Євгена Деменка. 100 робіт з його колекції зараз експонуються на двох поверхах музею сучасного мистецтва Одеси.

 Семен Кантор, директор музею

За словами директора музею Семена Кантора, великою мірою зібрання Євгена Деменка перегукується з тематикою музею – у ньому представлено одеське неофіційне мистецтво та сучасні художники.  Перше своє придбання Євген зробив 15 років тому.

 Євген Деменок, колекціонер

Гарний смак, інтелект, пристрасть та навички  детектива – ось головні якості успішного колекціонера, розповідає Євген Деменок.

 Євген Деменок, колекціонер

Колекція – це автопортрет збирача: відображення його характеру, смаків, переваг, середовища. Колекція Євгена Деменка демонструє його захоплення тим чи іншим художником. Вона охоплює різні школи живопису, різних майстрів починаючи з кінця 19 століття до сьогодення.

 Євген Голубовський, мистецтвознавець

А на душу Євгену лягли і класичний живопис, і нонконформісти, і художники так чи інакше пов’язані з Одесою. Серед цікавинок колекції, на думку Євгена Голубовського, зали футуриста Давида Бурлюка та авангардиста Олега Соколова.

  Євген Деменок, колекціонер

Хочеться відзначити, що збирач слідкує за сучасним розвитком того, що відбувається в одеському художньому середовищі. Колекцію доповнюють  нові роботи Стаса Жалобника(90), Ігоря Гусєва, Олександра Ройтбурда, Олександри Кадзевич

 Олександра Кадзевич, художник

Останнім часом, зізнається Євген Деменок , він більш захопився архівною діяльністю. Проводить фундаментальні дослідження творчої спадщини Давида Бурлюка, інших футуристів, у тому числі їхніх контактів з Одесою. Вивчає та популяризує творчість художників російського та українського авангарду, пише огляди європейських виставок, веде активну діяльність по збереженню пам’яті про роль Одеси у виникненні та розвитку сучасного мистецтва та культури. Виставка робіт із колекції Євгена Деменка «Кольоровий архів» приурочена до його ювілею і буде відкрита до 4 серпня.

 

 

 

Комментарии закрыты