З 27 по 30 березня на базі школи-інтернату ім. професора Столярського проходив Перший Всеукраїнський конкурс юних піаністів «Зірки твої, Україно!». Конкурс присвячений пам’яті заслуженої артистки України Людмили Гінзбург. Її ім’я увійшло у музичну спадщину Одеси та України, як одного з неперевершених митців сучасності. Учні Людмили Наумівни – відомі виконавці та педагоги — продовжують високі традиції одеської піаністичної школи.  30 березня в Кирсі відбулось нагородження лауреатів та заключний гала-концерт.

Музичні традиції Одеси мають насичену яскраву історію. В нашому місті жили і працювали всесвітньо відомі музиканти: Антоніна Нежданова, Еміль Гілельс, Давид Ойстрах, Святослав Ріхтер, Петро Столярський, Людмила Гінзбург. Людмила Наумівна – легенда одеської фортепіанної школи, виконавська і педагогічна діяльність якої залишила глибокий слід в історії музичної культури Одеси. На базі школи-інтернату ім. Столярського відбувся Перший Всеукраїнський конкурс юних піаністів «Зірки твої, Україно!» пам’яті Людмили Гінзбург.

 Тетяна Фоміна, зав. фортепіанним відділом шк. ім. Столярського

Ініціатором конкурсі виступила учениця Людмили Гінзбург, заслужений діяч мистецтв України, професор Одеської музичної академії, завідуюча фортепіанним відділом школи ім. Столярського Тетяна Фоміна. За підтримки вже своїх учениць Діани Гульцової та Наталії Заєць конкурс був організований на гідному рівні. 48 учасників в трьох вікових категоріях від дев’яти до сімнадцяти років з різних міст країни: Одеса, Чорноморськ, Харків, Кропивницький- виконували твори сучасної української музики.

 Аліна Павлішена, учасниця старшої групи

 

 Кирило Середа, учасник середньої групи

Сергій Куземко, учасник молодшої групи

Нагородження лауреатів та заключний гала-концерт відбувся в Кирсі. Крім дипломів, і грамот, переможці отримали грошові премії, цінні подарунки. Кожен учасник був відзначений організаторами. На згадку про перший всеукраїнський конкурс юних піаністів «Зірки твої, Україно!» отримали пам’ятні подарунки.

Більше про конкурс, його учасників, роботу журі ми поговоримо з ініціатором конкурсу та головою журі професором Тетяною Фоміною в студії програми «Культурна палітра».

 

 

 

Комментарии закрыты