Незважаючи на дощ і похмуре небо, в п’ятницю 13-го біля Оперного театру велике стовпотворіння. По червоній доріжці йдуть актори, режисери, продюсери, політики і знамениті одесити. Одеса вже 9-й рік поспіль стає українською столицею кінематографу.

Цього року Одеський міжнародний кінофестиваль триває з 13 по 21 липня. Примітно, що в якості фільму-відкриття вперше був обраний фільм, у зйомках якого брали участь українці. Кінострічка «Жінка на війні» була представлена ​​на 71-му Канському фестивалі і є результатом співпраці Ісландії, Франції та України.

Спеціально запрошеною зіркою кінофестивалю на цей раз вибрали Еріка Робертса — актора і брата знаменитої Джулії Робертс. В рамках ОМКФ американський актор дав майстер-клас, на якому розповів про свій творчий шлях. Також, саме йому випала честь вручити першу нагороду фестивалю. Золотого Дюка за внесок в кіномистецтво отримала актриса і герой України Ада Роговцева.

Взагалі, програма ОМКФ досить різноманітна: в розкладі є і гала-прем’єри, і дитячі фільми, серіали, ретроспектива ізраїльського кіно, конкурсанти міжнародної і національної програми.

Звичайно ж, кінофестиваль це не тільки про походи на червону доріжку. Будь-який бажаючий може купити квиток на фільм або майстер-клас на сайті фестивалю. Також є така опція за яку навіть не треба платити гроші. Щорічно в рамках заходу проводять опен-ейр, кінопоказ просто неба, прямо на Потьомкінських сходах. Так, у суботу, 14 липня, близько 15 тисяч одеситів і гостей міста в супроводі симфонічного оркестру подивилися чорно-білу стрічку 1923 року — «Safety last» (Нарешті в безпеці). Як розповідають організатори, наступного року навіть є ідея запросити на показ представників Книги рекордів Гіннеса аби зареєструвати таку кількість людей, котрі дивляться кіно прямо на сходинках.

Комментарии закрыты