Історія міжнародного руху Червоного хреста и Червоного півмісяця почалась півтора сторіччя тому з комітету п’яти женевських активістів, які ставили собі за мету покращення роботи медичних служб на полі бою. Сьогодні це найвідоміша гуманітарна організація, що налічує 97 мільйонів добровольців і займається захистом життя і здоров’я людей в усіх регіонах світу. Червоний хрест став ініціатором створення міжнародного гуманітарного права і гуманітарної допомоги у тому вигляді, в якому її можна побачити сьогодні. Його роботу можна описати англійським висловом first in and last out – саме його працівники перші починають діяти і останні закінчують роботу.

Основним осередком діяльності Червоного Хреста завжди були і будуть гарячі точки; але потрібно визнати, що допомога організації необхідна не лише там, де лунають постріли і вибухають бомби. Тяжкі наслідки фінансової кризи в Європі призвели до того, що останні роки більше половини жителів здавалося б одного з найстабільніших регіонів світу залежать від продовольчого постачання. В одній із своїх промов головний секретар Міжнародної федерації Червоного хреста Бекеле Джелета зазначила, що вона чудово розуміє, що уряд повинен економити гроші, проте виступає категорично проти нерозбірливих скорочень соціальної і медичної допомоги, які можна прослідкувати у внутрішній політиці європейських держав. Робота Червоного Хреста на Американському континенті також не стоїть на місці: нещодавно організація анонсувала, що планує приймати благодійні та членські внески в біткоїнах – популярній інтернет-валюті. Представники організації припустили, що такий крок допоможе отримати значний приплив нових інвестицій – адже згідно з політикою Біткоїн, вона не знімає будь-які комісії за операції на благодійні фонди некомерційних організацій. Не можна не помітити діяльність Червоного хреста і в Україні: крім безперервної допомоги під час Майдану, важливим є те, що цього жовтня його міжнародний комітет вирішив оплатити борги жителів ЛНР за електроенергію, щоб запобігти припиненню водопостачання на окупованій бойовиками частині Луганської області. До того ж, лише вранці 7 грудня Червоним хрестом було надіслано близько 190 тонн гуманітарної допомоги на території Донбасу. Проте не все так гладко: нещодавно працівників Товариства Червоного хреста України звинуватили у корупційних правопорушеннях, а фінансування самої служби з держбюджету вирішили припинити з 2017 року… Втім, слід завжди пам’ятати, що Червоний Хрест, — це, не просто організація із своїми керівниками, перш за все, це структура, за якою у переважній своїй більшості стоять люди,  віддані своїй справі. Люди, які готові віддавати свій час, зусилля, уміння, а в деяких куточках Землі навіть і життя – заради допомоги тим, хто потребує її найбільше.

Наш сюжет — не про організацію Червоний хрест чи діяльність окремих її членів. Цим матеріалом ми прагнемо ще раз звернути увагу на ідею, яку несе в собі міжнародний рух. Адже ця ідея зародилася серед жахів і страждань війни як вираз співчуття і милосердя до її жертви, прагнення покращити їх долю.

Комментарии закрыты