В сокровищницах украинской истории искусства можно обнаружить гораздо больше, чем кажется на первый взгляд. Свидетельство тому — работы несправедливо забытого гения — Иоанна Пинзеля. Благодаря директору Львовской картинной галерее Борису Возницкому об Украине и украинском искусстве заговорили в Европе.

Искусствовед музея западного и восточного искусства Одессы Владимир Островский в рамках лекции поделился с одесситами собственным опытом знакомства с львовским мастером — Борисом Возницким. Организаторы встречи — благотворительный фонд «Манифест мира», который уже не впервые готовит для горожан разного рода образовательные проекты.

Іоанн Георг Пінзель  — один із найзагадковіших вітчизняних майстрів, чиї роботи вплинули на розвиток всієї української школи скульптури. Про особистість цього унікального майстра 18-го століття заговорили відносно недавно — завдяки директору Львівської картинної галереї Борису Возницькому.

Владимир Островский, искусствовед

Борис Возницький — це не чоловік, це епоха. І я паро це сьогодні говоритиму. Ступка колись сказав, говорячи про Возницького «коли дивишся і слухаєш, що він робить, які в нього задуми. Він хоче відреставрувати Підгорецький замок, Золочівський замок, вже з Олесько щось зробив, ти думаєш — та ні, одна людина всього того не потягне..  І раптом спливає час і ти бачиш скільки зроблено». Це фантастичне уміння дивитись як стратег на поле битви і ніяких моментів не відпускати з поля зору.

Мистецтвознавець Володимир Островський розповідає про особисте знайомство з Борисом Возницьким та його нелегку працю. Саме Возницький в радянські часи у складі різних експедицій збирав скульптури майстра в зруйнованих і покинутих костелах, створив у Львові музей Пінзеля і написав декілька книг про несправедливо забутого генія

Владимир Островский, искусствовед

Ця могутня гострокутність фрагментів, які в такому ніби аж голосовому звучанні звиваються  і ти бачиш, що все це зроблено з дерева — з липової дошки або липової колоди і ти бачиш як це фантастично виразно, і ти розумієш, що нічого до цього ти такого не бачив, і після того не бачив, розумієте…Це Пінзель… Я про це сьогодні говоритиму, це один з найвидатніших творців бароко в пластиці, в скульптурі.

Борис Возницький та Іоанн Георг Пінзель — з цими іменами пов’язана гучна подія в історії нашої країни. Вперше мистецтво України було представлено у головному музейному просторі світу. Наприкінці 2012-го року у паризькому Луврі експонували  скульптури Пінзеля — з Тернополя, Івано-Франківська та Львова.

Комментарии закрыты