В Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського до сторіччя Української революції в Одесі було презентовано цикл лекцій  від провідних науковців-істориків нашого міста. Перша лекція авторства професора Тараса Гончарука присвячена темі визначення віку Одеси. Лекцію прослухали наші кореспонденти.

В контексі святкування 100-річчя революції в 2017 році було ініційовано Верховною Радою проведення низки просвітницьких, культурних та громадських заходів для того, щоб вшанутвати данну подію. До цією подіїї було видано набір календариків на 2017 рік, де представлено вісім одеських діячив, яки відіграли провідні ролі не тільки в Одесі, але і взагалі в Україні.У відділу соціо-культурної діяльності Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського виникла ідея провести ряд лекцій  від провідних науковців-істориків нашого міста.

 Ксенія Сорокіна, студентка істфаку ОНУ ім. Мечнікова

 тобто професорів, кандидатів наук, для того щоб населення могло дізнатися більше про нашу історію. Про історію правдиву не ту, яку можна почути у ЗМІ чи прочитати в книжках. А саме від науковців. Ця ініциатива підримана професорами та академіками з академії наук України

Відкрила цикл лекція професора, доктора історичних наук Тараса Гончарука, який є одним із ініціаторів ідеї Одесі 600 та впровадження її в життя.

 ТИТР Тарас Гончарук, професор-історик ОНУ ім. Мечнікова

 існують різні подходи до визначення віку Одеси.. Єлюди, які вважають, що Одесі 4000років, є 2,5 тис років від античних поселень, хтось рахує від генуезьких поселень и тд. Я розповім про ці концепціі і про свою, рамагаючись абстрагуватися від політики. Переваги і вали кожного з підходів.

Лекцію, яка триваля годину  і 20 хвилин супроводила мультімедійна презентація. В залі зібралися читачи бібліотеки, громадськи активісти, представники інших бібліотек Одесси та  військовосліжбовці –строковіки з різних регіонов нашої країни.

 Олена Михайленко, молодший сержант, участник бойових дій

 така лекціяпро нашу с вами історію має велике значення для молодих ребят, доля мене теж. Кожна людиня України має знати дійсну історію. За фактами, як це було. Велике значення для молодого хлопця. Будучого батька, гідного громадянина України.

 Заплановано проводити такі лекції в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського на прикінці кожного місяця, закінчуючі груднем 2017-го.

 

Комментарии закрыты