29 липня в бібліотеці імені Грушевського пройшов захід, присвячений 130-й річниці відвідувань Лесею Українкою Одеси. Він проводиться вперше Центром патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді Одеси за підтримки Одеської обласної державної адміністрації, департаменту освіти і науки ОДА, і має на меті нагадати одеситам про такі важливі постаті, які боролися через свою творчість за національне становлення вільної та незалежної України.

130 років тому українська письменниця Леся Українка вперше відвідала Одесу. На початку липня 1888 року 17-річна Леся разом із батьком вперше завітала до нашого міста і з того часу бувала тут близько 20 разів. Відпочивала і лікувалася. І напередодні одного зі своїх візитів написала братові Михайлу «Збираюсь потрохи до Одеси». Саме під такою назвою 29 липня пройшов захід в бібліотеці імені Грушевського, присвячений першим відвідинам Лесею Одеси 130 років тому.

Наталія Михайленко, організатор заходу

Ми дуже любимо проводити заходи в бібліотеці Грушевського, і якраз стою, позаду мене виставка книжок, які підготували наші любі працівниці бібліотеки. І це якраз як частина сьогоднішнього заходу. Формат такий, що буде невелика лекція про Лесю Українку і саме цікаве те, що, почувши про такий захід до нас завітала гостя із Рені, щоб зачитати свої власні вірші і вірші Лесі Українки. Тобто, у нас сьогодні вірші, у нас сьогодні бандуристки будуть грати і співати.

Гостею заходу також стала поетеса Альона Волкова, яка спеціально приїхала на захід з м. Рені й ознайомила слухачів з власною творчістю.

Альона Волкова, поетеса, м. Рені

Сьогодні буде дуже важливий для мене тут захід, бо Леся Українка це моя улюблена українська поетеса. Для мене це дуже важливо, бо я залишила усі свої справи і якщо кожен буде відноситися до цієї поетеси хоч трішечки з повагою з розумінням, то це є насправді громадянин України.

Про Лесю Українку розповіла і лауреат премії імені Василя Стуса Галина Могильницька.

Галина Могильницька, лауреат премії ім. Василя Стуса

Вона все таки тримала свою висоту. Вона знайомила людей, українську громадськість і з історією Східних народів, проводила надзвичайно тонкі і надзвичайно точні паралелі і боротьби інших народів визволення — боротьби України, тому її надзвичайно приваблювала єврейська тематика, в неї дуже багато драм і віршів на єврейську тематику, тому що вона якби проводила паралель між тим Вавілонським полоном, в який потрапив Ізраїль і між полоном українським російський, в який потрапила Україна.

На захід були запрошені й учениці музичної школи імені Столярського, які зачитали вірші поетеси й зіграли на бандурах.

Комментарии закрыты