Одесит Лев Межберг – художник, що за життя дістав визнання у світі. Його картини покупали Третьяковська галерея, музеї Києва та Одеси, колекціонери. Його твори продавалися на аукціоні «Сотбіс». До речі, він був першим закордонним художником, чия виставка була показана в Білому Домі. Завершив свій життєвий шлях Лев Межберг в Італії. Сьогодні роботи майстра в Одесі зберігаються в Художньому музеї, в Музеї сучасного мистецтва, Музеї приватних колекцій ім. Блещунова, в приватних галереях, у багатьох особистих колекціях. Майже всі вони увійшли в експозицію, що відкрилась  в клубі одеситів.

В цьому році художнику Леву Межбергу виповнилося би 80 років.  Він народився в Одесі. Малювати почав в ранньому віці. З відзнакою закінчив дитячу художню школу та художнє училище.. Його  педагог Діна Фруміна розгледіла в учні талановитого живописця.

 Євген Голубовський, віце-президент клубу одеситів

 корда он закончил училище, попал на виставку молодих художников СССР. Очень бістро набирал обороти. Великолепніе живописніе серии. Он состоялся очень рано как значительній художник

Але Межбергу було тісно в країні, звідки неможна було вирватися. І в 1973 році він емігрує до Америки.

 Євген Голубовський, віце-президент клубу одеситів

 вроде все складувалось замечательно. Он біл первій художник, чия виставка біла в белом доме. Потом семейніе неурядици. Перехал в Италию. В одиночестве умер.

Лев Межберг вважається одним з найсерйозныших живописців Європи. Його роботи дуже коштовні, особливим попитом користуються картини італійського періоду(51). Не менш цінний і одеський період творчості художника. В Одесі роботи майстра зберігаються в Художньому музеї, в Музеї сучасного мистецтва(75, 62), Музеї приватних колекцій ім. Блещунова, в приватних галереях, у багатьох особистих колекціях. Чимало з них увійшло в експозицію, яку підготував колекціонер Сергій Костін.

 Сергій Костін, колекціонер

 підборка достаточно редкая. Ми собрали около 30 процентов работ, которіе доступні в Одессе. На самом деле их не так много. Очень много вевезено. Какие то работи весят на стенах детей тех. Людей, которіе их коллекионировали в свое время.и не представляю тих значимості и ценности.

Виставка у всесвітньому клубі одеситів — це данина поваги значному художнику і показ того, що одеська художня школа завжди була і є міцною. У Лева Межберга є і свої учні, і свої продовжувачі. І кожна зустріч з його роботами – це своєрідний урок для тих, хто сьогодні займається живописом.

Комментарии закрыты