Творчість одеського художника Люсьєна Дульфана завжди привертала увагу арткритиків, колекціонерів, мистецтвознавців. Одеський глядач  більше знайомий з творами майстра, написаними в 60-80 роках минулого століття. А ось картини його американського періоду  ( художник емігрував до США в 1990 році) зрозуміло, не часто можна було побачити. Люсьєн Дульфан опинився відрізаним від контексту українського сучасного мистецтва. Виправити цю ситуацію взялись організатори виставки, яка відкрилась у просторі Регтайм одеського музею західного та східного мистецтва.

 Катерина Міхейцева, заст.директора музею 

Цікаво, що остання одеська виставка Люсьєна Дульфана відбулась саме в музеї західного та східного мистецтва 30 років тому. І ця подія запам’яталась очевидцям, як скандальна. Глядач не завжди був готовий до зустрічі з образами творів художника. Нинішня експозиція складається з серій «Kiss»  і « My Window». При чому Кіс – це часова трансформація розробки сюжету знаменитого полотна Караваджіо « Поцілунок Іуди», якою художник займається ще з 70-х.

Анна Алієва, куратор виставки

Серія робіт « My Window» — моє вікно — це побудовані на підвіконні натюрморти на фоні простру вікна, яке дає глибину, перспективу. Кожна картина має свої смислові знахідки. Чим відрізняється період сучасний  американський в творчості художника від одеського (2?

 Анна Алієва, куратор виставки

Дмитро Дульфан, син художника

Юлія Мидько, представниця художника

До речі, за підтримки саме Юлії Мидько є можливість продемонструвати ці твори одеситам.

Дульфан володіє особливою живописною технікою, яку відрізняє фактурність, багатошаровість. Майстер дотримується технології, що дозволяє його живопису мерехтіти.

Муслім, товариш художника

Виставка «Люсьєн Дульфан» в просторі Регтайм музею західного та східного мистецтва відкрита до 3 грудня.

 

Комментарии закрыты