Люди з діагнозом гостра і хронічна ниркова недостатність приречені на нескінченне лікування в боротьбі за своє життя. Гемодіаліз — необхідний метод позаниркового очищення крові при таких захворюваннях. Апарат бере на себе функції непрацюючих нирок, що дозволяє продовжити життя таких хворих на 15-25 років. В Одеській області понад 1 тисяча людей потребують апарат «штучної нирки». Близько 800 осіб гемодіалізом не забезпечені. На Півдні Одеської області існує дві філії гемодіалізу — в Ізмаїлі та Арцизі. Губернатор Максим Степанов відвідав відділення гемодіалізу Арцизької центральної районної лікарні. Тут, незважаючи на дорогі апарати і обслуговування, хворі проходять процедури абсолютно безкоштовно — фінансування взяв на себе обласний бюджет. Варто відзначити, що гемодіаліз необхідно робити раз на три дні. У разі ж несвоєчасного проходження процедури, пацієнт може померти.

Віктор Палій, пацієнт

То, что задано по прибору — все нормально выполняется, прихожу, ложусь, включают все хорошо. Даже безбольно подключают врачи в вену. Хорошо лечат, нормально. Я доволен. Здесь идет вот это все бесплатно. Единственное, что я покупаю — это какие-то таблетки и уколы для себя. Каждому человеку по-своему: свои уколы, свои таблетки. Дороговато, конечно, уколы, но что сделаешь, лечиться-то надо.

Євген Чілак. в. о. головного лікаря Арцизької ЦРЛ

Сначала она была на 6 коек, а в настоящее время функционирует 8 «искусственных почек» на 8 мест. В среднем, ежедневно в течение месяца лечатся в настоящее время, проводится гемодиализ где-то 13-14 человек. Хотя возможность этого отделения намного выше, может вдвое больше — 25-26 свободно может обслуживать отделение гемодиализа. Мы обслуживаем в основном 4 района, но тут стягивается в основном больные по направлению областной больницы, отделение гемодиализа. Потому что это отделение является филиалом областной больницы и направляют со всех районов. И с Овидиопольского района, даже в настоящее время есть из Горловки больные и бывают у нас из других регионов.

За словами голови Одеської області Максима Степанова, найближчим часом область збільшить кількість апаратів «штучної нирки» для того, щоб більше людей мали шанс продовжити своє життя. І в цьому році планується суттєво знизити чергу на проходження гемодіалізу — для цього, запевнив губернатор, вже знайдені шляхи вирішення цієї проблеми, в тому числі і залучення інвесторів та  світові компанії, які готові надати такі процедури.

Комментарии закрыты