На нашому каналі 1 листопада відбувся марафон, присвячений гучній темі знущання над вівцями під час перевозки. До нас завітали волонтери, юристи, активісти, зоозахисники та брокери. Запрошували і представників обласного управління Держпродспоживслужби та Ветконтролю, але відповіді ми, нажаль, так і не отримали. Про наш марафон детальніше далі.

Говорити про постраждалих тварин до нашої студії прийшли гості з різних організацій. Обговорювали недоліки у законодавстві та медичну частину порятунку тварин. Цікаво, що багато хто у ситуації, що склалося, звинувачує українську бюрократію, такі випадки можливі не лише у нас.

Малик Ісламов, кандидат ветеринарних наук

 

Тот, кто владеет интернетом, может набрать такое как Джулия Ака — это судно, сухогруз, который перевозил 4,5 тысячи голов крупного рогатого скота, коров. Так вот, его гоняли между 3 портами в Турции. Дошло до того, что некоторых павших животных выбрасывали в море. Об этом турецкие зоозащитники, такие же как и здесь, они об этом говорили. А потом, в конце концов, это судно было розгружено в одном из портом Турции и этих животных развезли по точкам. То есть такая ситуация случалась.

Катерина Прощенко, адвокат

 

Средства массовой информации, на сегодняшний момент, является уже отработанным механизмом, рычагом, собственно говоря, той точкой опоры, с которой начинает формироваться вообще гражданское общество. Поэтому, безусловно, ту работу, которую проделывают средства массовой информации, она бесценна. В том числе, спасибо телеканалу ГЛАС за возможность принять активное участие в этом марафоне и, безусловно, за привлечение населения к этой проблеме.  Я призываю всех, собственно говоря, проявлять именно активную гражданскую позицию, ведь это основа гражданского общества.

Серед учасників марафону ті, хто були з вівцями від самого почтаку, хто першим почав бити на сполох. І ті, хто їздить до них у Тульчин, де тварини перебувають наразі.

Досвід захисту тварин у європейських країнах, недоліки та можливості українського законодавства, конкретні потреби овець, що залишились живі, винуватці ситуації і герої, які боролись за отару – протягом 2,5 годин гості марафону торкнулись багатьох питань. Не завжди згодні між собою, всі вони були поєднані однією метою: зрозуміти причину трагічної долі овець та унеможливити таке жахіття в майбутньому.

Комментарии закрыты