Сьогодні в нашому місті працює та розвивається наукова лабораторія мехатроніки та робототехніки на базі Одеської національної академії харчових технологій. 22 березня виповнилось рівно п’ять років з моменту її заснування. Але за цей час зроблено багато: нове обладнання, а відповідно й нові проекти молодих науковців. …. До речі в  грудні 2017 року міжнародна спільнота акредитувала лабораторію та після цього її включили до мережі Fabricants laboratories. Проте нічого нового не виникає там, де немає нічого традиційного, вважає ректор академії Богдан Єгоров.

Богдан Єгоров, ректор ОНАХТ

Подивіться, ця лабораторія мехатроніки і робототехніки виникла при кафедрі автоматизації технічних процесів, яка в нашій академії біля сто років  вже ефеткивно розвивається.

Да,  починали з металобрухти відновлювали старе списане обладнання показували, як йому далі можна дати йому нове життя, потім бізнес допоміг і надав обладнання,  надав гранти.

Наразі загальна сума обладнання складає понад 14 мільйонів гривень. Частина техніки була придбана на гроші гранту, який виграла лабораторія в межах конкурсу «Соціально-активний громадянин» від одеської міськради. Окрім цього, залучили до співпраці потужних фундаторів бізнесу й промисловості. Доступ до цього унікального обладнання має абсолютно кожний студент. Адже досвід показує, що варіанти застосування розробок надзвичайно широкий і в аграрному секторі, й в переробній сфері, й в інших галузях промисловості.

Сергій Колебошин, заступник голови Одеської облдержадміністрації

І як раз це процес, це не щось таке мішане, невеличке там, а давайте в роботів пограємось, абсолютно ні. Це абсолютно стратегічна така вот робота і абсолютно направлена в майбутнє.       


І майбутнє  вже тут, у лабораторії.  Всього два місяці зайняла у Дениса Путнікова розробка роботизованого манекену. Такий вже стоїть в одному з місцевих магазинів одягу.  Сутність його роботи полягає в тому, щоб завдяки виконанню різних рухів приваблювати нових клієнтів.  Наразі науковець планує створити другий екземпляр,  але вже покращену версію.

Денис Путніков, аспірант першого курсу, співробітник лабораторії

Это второй экземпляр, который мы улучшаем, добавляем новые функции и который так же скоро будет функционировать в одном из одесских магазинов.

В предыдущей версии не было вращения тазом, мы сюда добавили вращения таза и упростили конструкцию. 
 
Зупинятися на досягнотому в академії не планують. А навпаки мають на меті розвивати й інші лабораторії та стати площадкою для втілення найсучасніших та найсміливіших ідей.

 

 

Комментарии закрыты