Після прийняття у 2008 році Пакету ініціатив ЄС з питань клімату й енергетики, Європейська комісія започатковувала Угоду мерів для заохочення й підтримки зусиль, яких докладають місцеві органи влади у сферах розробки й реалізації політики сталого енергетичного розвитку. Медіа-сніданок щодо проекту ЄС «Угода мерів – Схід» відбувся в Одесі 18 липня. Справді, органи місцевого самоврядування відіграють вирішальну роль у пом’якшенні наслідків зміни клімату, тим паче, якщо врахувати, що 80% споживання енергії та викидів CO2 пов’язані із діяльністю міст. Про це та про інші аспекти Угоди мерів у неформальній обстановці розповіли місцевим журналістам керівник групи експертів проекту Крістоф Фрерінг та національний експерт проекту в Україні Оксана Кисіль.

Крістоф ФРЕРІНГ, керівник експертів проекту «Угода мерів – Схід»
Идея была собрать муниципалитеты, которые взяли бы на себя обязательства по борьбе с изменениями климата.

Слідуючи зобов’язанням, які беруть на себе муніципалітети, підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2, сприяючи розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя своїх городян. Підписанти Угоди, зокрема, зобов’язуються підготувати Базовий кадастр викидів після розробки місцевої політики сталого енергетичного розвитку і відповідного потенціалу у сфері енергоменеджменту, та подати План дій зі сталого енергетичного розвитку, що окреслює основні заходи, до яких вони планують вдатися. Для підписантів Угоди-мерів України Єврокомісія передбачила показник скорочення власних викидів СО2 щонайменше на 30% до 2030 року, європейські міста працюють над скороченням на 40%. Нагадаємо, Одеса приєдналася до європейської ініціативи «Угода мерів за сталий розвиток клімату і енергії» у 2015 році. В нашому місті був розроблений План дій зі сталого енергетичного розвитку, в який включено 155 проектів на загальну суму 217,7млн.євро. План був прийнятий сесією Одеської міської ради та розглянутий і схвалений Єврокомісією 29 червня цього року. І саме напередодні медіа-сніданку, 17 липня, члени Єврокомісії мали робочу зустріч з Одеським міським головою Геннадієм Трухановим з питання допомоги в реалізації плану.

Оксана КИСІЛЬ, національний експерт проекту в Україні
Міський голова підкреслив важливість комплексного підходу. Тобто це має бути не тільки сектор бюджетних будівель, важливо спланувати, як підтримати ваш житловий фонд, мешканців багатоповерхових будинків. Тобто він розуміє, що пересічному мешканцю Одеси важко вкласти інвестиції. Повинна бути міська політика.

Україна є флагманом партнерства — від нашої країни в проекті «Угода мерів за клімат і енергію» бере участь найбільша кількість міст. І в Одеси як в активного підписанта є всі шанси стати флагманом цього руху в Україні.

Комментарии закрыты