72,08 мільярдів гривень — такий бюджет Програми медичних гарантій, яку сформувала Національна служба здоров’я України, чекає на затвердження у Верховній Раді. Саме стільки планує спрямувати НСЗУ медичним закладам у 2020-у році. Для українців ці послуги будуть повністю безоплатними, адже вони вже заплатили за них зі своїх податків. Про це під час прес-конференції 26-го вересня в Одесі повідомив голова НСЗУ Олег Петренко.

Олег ПЕТРЕНКО, голова НСЗУ
Користуючись медичними послугами, ви маєте право з наступного року на всіх рівнях їх отримати безоплатно. Але для того, щоб мати це право, кожен повинен укласти декларацію з сімейним лікарем. Так ви показали нам, куди конкретно, в який заклад і якому лікарю сплатити за ваше обслуговування.

Також на зустрічі керівництво Національної служби здоров’я України представило одеським ЗМІ Олену Теряєву у якості директора новоствореного Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ. Департамент буде опікуватиметься роботою аптечних та медичних закладів, які вже уклали та будуть укладати договори з НСЗУ в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Центральний офіс буде працювати в Одесі.

Олена ТЕРЯЄВА, директор Південного департаменту НСЗУ
Одеська область в цьому році вже отримала 601млн грн за декларації, за обслугованих пацієнтів. Херсонська область — 289млн грн, Миколаївська область — 300млн грн. В нашому регіоні, як і в цілому в Україні, реалізується вільний вибір лікаря. В Одесі дуже великий сегмент приватної охорони здоров’я, і вже 34 тисячі пацієнтів обрали саме лікарів-ФОПів та лікарів приватних медичних закладів. І ми дуже хочемо, щоб ці зміни відбулись і в закладах, які надають спеціалізовану медичну допомогу.

Програма медичних гарантій, сформована Національною службою здоров’я — це перелік послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. До переліку увійдуть амбулаторні послуги, терапевтичне і хірургічне лікування в стаціонарі та екстрена медична допомога. Окремою статтею визначені реабілітація та паліативна допомога. У межах Програми медичних гарантій також розглядається закупка інсулінів, оплата гемодіалізу, лікування інсультів та інфарктів, пологи та неонатологічна допомога, ендоскопія для раннього виявлення раку і мамографія.

Лілія ГУДЗЬ, керівник прес-служби НСЗУ
Ми відкриваємо роботу Південного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України. Це департамент, який буде опікуватися  закладами, які повинні зайти в реформу наступного року, які повинні укласти договори з НСЗУ. Тому що в 20-му році єдиною можливістю отримати закладу державні кошти буде контракт з Національною службою здоров’я України. І у 2020-му році буде вперше в Україні реалізовуватись Програма медичних гарантій — це той перелік медичних послуг, який держава гарантує пацієнту безоплатно.

Отже, перший в Україні проект Програми медичних гарантій, поданий у Верховну Раду, чекає на затвердження.

Комментарии закрыты