У великому залі міськради відбулося установче зібрання з питання створення в Одесі Музею морського флоту. На початку Геннадій Труханов нагородив почесною відзнакою Одеського міського голови «Подяка» кращих спеціалістів, пов’язаних з морською галуззю. Після чого міський голова розповів про відтворення морського музею у морському місті Одесі та закликав взяти участь в проекті всі зацікавлені сторони, в тому числі представників портів і стивідорних компаній, які були присутні на зустрічі. «Це питання дуже важливе для Одеси, — підкреслив мер, — ми постійно створюємо в місті музеї, щоб зберегти його унікальну історію для майбутніх поколінь і зробити Одесу ще більш привабливою для туристів. Уже відкрили музей Утьосова, галерею в Воронцовській колонаді. І зараз хочемо зробити музей морського флоту, адже без моря і морського флоту не існувало б Одеси. Поки музей на Ланжеронівській знаходиться в непридатному для розміщення експозиції стані, та й великі експонати в нього не вмістити». У зв’язку з чим Одеський міський голова Геннадій Труханов запропонував розмістити музей на колишньому майданчику «Вогні маяка» в парку Шевченка.

У ході дискусії були висловлені пропозиції відкрити не тільки одну площадку в парку імені Шевченка, а створити цілий комплекс, присвячений морській тематиці. У нього повинен увійти також онлайн-музей, в якому будуть демонструватися оцифровані унікальні документи зі сховища на Ланжеронівській, демонстраційне судно, яке буде стояти на причалі порту і власне сам музей на Ланжеронівській. Директор департаменту культури та туризму Тетяна Маркова підкреслила, що всі пропозиції обов’язково будуть розглянуті.

У свою чергу Геннадій Труханов запросив представників морської галузі взяти участь в робочій групі. «Адже вже є досвід ефективної співпраці з підняття танкера «Делфі». І разом ми знайдемо найкраще рішення щодо втілення проекту морського музею», — додав міський голова.

Комментарии закрыты