Міжнародний день боротьби із цукровим діабетом відзначають 14 листопада — в день народження одного з винахідників інсуліну Фредеріка Бантінга. Саме ця дата є нагадуванням кожному про те, що ця хвороба продовжує поширюватись. Цукровим діабетом сьогодні хворіють більше 4 мільйонів людей: ця цифра щороку збільшується і не включає пацієнтів з легкою формою хвороби і тих, хто не відвідує медичні заклади і не стає на облік. Так, діабет є найпоширенішою хронічною хворобою. Він призводить до зниження якості життя, ранньої інвалідизації та високої летальності. Саме тому сьогодні йому приділяється така значна увага з боку і держави, і міського керівництва, і лікарів-ендокринологів. Саме в День боротьби з цим захворюванням в прес-центрі Одесит говорили про типи діабету та його профілактику.

Наталія Довгань, ендокринолог Департаменту охорони здоров’я ОМР

Первый тип сахарного диабета — как правило, заболевают люди молодого возраста. Это заболевание начинается быстро, остро. Это жажда, сухость во рту, это частые и обильные мочеиспускания, похудение. И без лечения больные сахарным диабетом первого типа не могут долго обходиться. Поэтому в дальнейшем они идут в лечебные учреждения и госпитализируются в лечебные учреждения. Сахарный диабет первого типа — это инсулинозависимый сахарный диабет и лечится только инсулином.  Сахарный диабет второго типа — это заболевание, которое можно предотвратить, если проводить профилактические мероприятия. Это люди после 40 лет с избыточным весом или со склонностью к избыточному весу. И данные пациенты могут лечиться диетой, физическими нагрузками и применением сахароснижающих препаратов.

І якщо цукровий діабет першого типу ми не можемо попередити, то діабет другого типу ми можемо попередити і максимально відтермінувати, змінивши наш спосіб життя. Це правильне харчування, режим харчування, режим рухомої активності. Оскільки зусиль держави, міста та департаменту охорони здоров’я на покращення життя хворих на цукровий діабет замало: над цим повинен працювати і сам пацієнт.

Наталія Довгань, ендокринолог Департаменту охорони здоров’я ОМР

Каждый пациент с сахарным диабетом должен помнить, что он должен соблюдать диету, он должен правильно питаться, вовремя питаться, режим двигательной активности. Если это люди с ожирением — они должны похудеть. Ну, а дальше уже врач определяет методы лечения данного пациента. Поэтому самоконтроль является одним из очень важных моментов в лечении пациентов с сахарным диабетом.

Ірина Кедик, головлікар Центру медико-санітарної допомоги №14

Какие есть профилактические меры у лиц, которые предрасположены к сахарному диабету. Опять же, активный образ жизни. Нужно следить за уровнем артериального давления и липидного обмена. То есть постоянно держать на контроле свое давление. Постоянно — хотя бы раз в полгода-год — обращаться в центры первичной помощи или поликлиники и контролировать свое состояние здоровья. При возможности мерить уровень сахара в крови. Это сейчас доступная манипуляция, которая доступна практически всем.

Зокрема сьогодні в Одесі працює міська цільова програма «Здоров’я», і за нею всі пацієнти на інсулінотерапії безкоштовно можуть перевірити рівень глікованого гемоглобіну, що є важливим показником для діагностики. Крім цього по всій Україні, в тому числі в Одесі, діє програма «Доступні ліки», завдяки якій люди, хворі на цукровий діабет, можуть отримати необхідні ліки безкоштовно чи з незначною доплатою.

Комментарии закрыты