10 вересня в Музеї одеського морського флоту пройшов Mini Maker Faire — захід присвячений сучасним технологіям і людям, які їх створюють. Ідея заходу полягає в тому, щоб популяризувати науку і показати, що створювати нове в 21 столітті може кожен. На вході до Музею одеського флоту всіх відвідувачів зустрічав Укробот авторства Олександра Мілова — робот-трансформер з деталей Запорожців, який чудово вписався в концепцію заходу.

Світлана Бовкун, продюсер Maker Faire в Україні

Maker Faire — это международное движение, оно проводится во всем мире. То есть наши мероприятия в Одессе, в Киеве, в Харькове и во Львове — это часть большого движения, которое объединяет мэйкеров. Мэйкеры — это слово которое можно было бы перевести и как ремесленники, и как создатели, и как изобретатели. Это такой собирательный образ. Главное условие которое необходимо чтобы вы поняли что вы мэйкер — вы должны создавать свой продукт. Это могут быть традиционные технологии, это могут быть инновационные технологии.

Прийшовши на Maker Faire людина відразу опиняється в оточені всіляких роботів, дронів, 3D моделей, тут кожен зможе прослухати лекції або спаяти якийсь механізм. Одним з найбільш корисних і дивовижних тут можна назвати стенд громадської організації Pixelated Realities. Суть проекту досить актуальна — збереження культурної спадщини та оцифровка пам’ятників архітектури. Спільно з музеєм Гоа хлопці оцифровують пам’ятники Ганді в Індії і звичайно ж скульптури в Одесі, нажаль багатій на споруди, які руйнуються.

Варна Марія, кореспондент

Зараз ми бачимо звичайні білі листи з картинками, однак за допомогою спеціальної програми на телефоні порожній простір оживає і зараз ми можемо бачити навіть Дюка де Рішельє.

Такий метод точно варто взяти на озброєння реставраторам. Адже по зробленій 3D-моделі можна абсолютно точно відтворити будь-яку фігуру. Процес створення моделі досить складний і починається він з фотографії скульптури з усіх ракурсів.

Деніс Лаврентьєв, представник Pixelated Realities

Это не просто пару фотографий, а скорее 5-6 тысяч фотографий вокруг всего. Плюс ещё можно облететь дроном или что-то вроде. То есть это очень трудоемкий процесс, который занимает довольно таки много времени. Но всё равно это легче чем хранить маркер-модели. У нас по факту есть мастер-модели, которые потом могут быть отлиты или если что-то потеряется, утрачено будет, развалится со временами так далее.  То есть маркер, это по факту просто картинка — бумажка, которую можно распечатать в любой полиграфии. Её можно прицепить даже к деньгам, это не проблема. Маркер создает плоскость и на него ставится 3D-модель, которую мы заранее сделали.

Також, вже жодний ярмарок винахідників не обходиться без друку на 3D-принтері і малювання за допомогою 3D ручки. Друк на такому принтері вже щільно входить в життя не тільки вчених або військових, а й звичайних людей.

Марина Смірнова, кампанія 3D4U

Это начиная от бытовых запчастей и заканчивая космосом. То есть на сегодняшний день уже даже кампания NASA запустила 3D-принтер в космос, который будет приготовлять еду для космонавтов, которые там будут жить. Поэтому абсолютно любая сфера — это медицина, ювелирные изделия, дизайн, промышленная сфера, электротехника — везде нужны 3D-принтеры.

Як кажуть експерти, сьогодні майбутнє освіти лежить саме в технічних спеціальностях, тому так важливо популяризувати науку і техніку, починаючи з найменших. Так наприклад, на Odesa Mini Maker Faire можна було побачити справжню зону пайки для дітей, які самі стають мейкерами.

Анастасія Ластовець, кампанія Radiomag Україна

Смотрите, зона пайки в принципе предназначена для того чтобы привлечь детей к тому что электроника может быть интересна, это не сложно. Что и девочки и мальчики, взрослые и дети могут спаять и забрать собственного человечка.

Завдання фестивалів Maker Faire полягає в тому щоб зібрати якомога більше абсолютно різних людей. Тому тут поряд з дитячими стендами, можна побачити студентів і дорослих, які можуть надихнутися і теж почати створювати щось своє.

Філіп, відвідувач

Я був дуже здивований відвідати цей захід тут, я знайомий з рухом мейкерів в інтернеті і в Норвегії. Ми тут на канікулах, побачили оголошення і вирішили прийти, це було для нас таким дивовижним сюрпризом.

Злата, 13 років

Я вообще  интересуюсь стартапами, мне интересно наблюдать за процессом изготовления. А также я по телевизору иногда смотрю шоу со стартапами. СКЛЕЙКА. Я пару лет назад смотрела о приборах, знаете, что-то вроде конструктора, только из дерева, но он работает не хуже электрического. Они изготовляли мини-машинки типа трамваев, а сейчас это популярно однако дорого.

Саша, 9 років

Ну там такие картинки на которые наводишь телефон, там такая программа и они становятся объемными. И ещё тут можно завязать шнурки при помощи плоскогубцев.

У 21 столітті, яке вже схоже на світ інновацій та майбутнього з книг або фільмів, створювати свої винаходи набагато легше. І можливо ті хто ще вчора прийшов на Maker Faire в якості глядача, знайде своє натхнення і вже через кілька років створить щось своє, що змінить життя людства.

Комментарии закрыты