Тереза Мей програє справу у Верховному суді Великобританії щодо статті 50 Лісабонського договору, яка передбачає вихід з ЄС, китайські балістичні ракети стягують на кордон з РФ і новини щодо сімейних справ нового президента США — Дональда Трампа. Далі в сюжеті, головні події 24 січня.

Верховний суд Великобританії відмовив прем’єр-міністрові Терезі Мей в можливості запустити процес виведення країни з ЄС без схвалення парламенту. Суд постановив, що окрема згода на початок запуску Brexit парламентів Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії не потрібна. Владі потрібно буде просто провести консультації з представниками Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії. Нагадаємо, 31 березня уряд визначив терміном, коли британські депутати повинні дати свою згоду, щоб Мей почала переговори про вихід країни з ЄС.

Після провокаційних заяв Трампа Китай наростив ракетні сили на кордоні з РФ. Країна розмістила новітні міжконтинентальні балістичні ракети Дунфен-41 в межуючій з Росією північно-східній провінції Хейлунцзян. Про це повідомляє гонконгська газета Apple Daily. «Ядерний потенціал Китаю повинен бути настільки сильним, щоб жодна країна не наважувалася почати військове зіткнення з Китаєм ні за яких обставин, і таким, щоб Китай міг завдати у відповідь удар проти тих, хто влаштовує військові провокації. Військове зіткнення з США — це останнє, чого хоче Китай, але ядерний арсенал Китаю повинен бути в змозі стримувати США», — пишуть у ЗМІ.Деякі експерти пов’язують публікацію фотографій з інавгурацією президента США Дональда Трампа і його провокаційними заявами на адресу КНР і тим, що США «не виявляли належної поваги» до китайських збройних сил.
Жарти про Трампа все більше втрачають підтримку: сценариста відомого телеканалу NBC Кеті Річ відсторонили від роботи за твіт про сина нового президента — Беррона. Поведінка 10-тирічного хлопчика, який під час урочистої церемонії позіхав і грав в хованки з маленьким племінником, сином Іванки Трамп стала приводом для обговорення в соц.мережах. Під час інавгурації, Кеті Річ опублікувала у себе в Twitter невдалий жарт про Беррона Трампа, і незабаром прибрала цей твіт, але цього було достатньо для масової хвилі критики на її адресу. У свою чергу, дочка колишнього президента США Білла Клінтона і опонента Дональда Трампа на президентських виборах 2016 року Гілларі Клінтон — Челсі виступила на захист 10-річного Беррона Трампа після образ Кеті Річ і насмішок, які з’явилися в мережі заявив, що «Беррон має право просто бути дитиною».

Також, одразу після інавгурації нового прехидента звинуватили в кумівстві через те, що дочка Трампа, Іванка, і її чоловік Джаред Кушнер займуть офіційні пости в Білому домі.

Найбільший резонанс викликало призначення Кушнера, якому Трамп відвів посаду свого старшого радника, не зважаючи на закон 1967 року, який забороняє федеральним держслужбовцям приймати на роботу родичів. У команді Трампа наполягають, що закон не відноситься до роботи в Білому домі.

Комментарии закрыты